Teatr międzypokoleniowy – w niedzielę Barciś, Żak i młodzi suwalczanie

0
33

DziwnaPara_spektakl_4Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza 13 października aż na trzy spektakle. Popołudniową dawkę śmiechu zapewnią znani aktorzy komediowi – Artur Barciś i Cezary Żak, których zobaczymy w sztuce Neila Simona pt. „Dziwna para”. Kolejne wrażenia zapewni tego samego młodzież – w programie Niedzieli Teatralnej „Kongres futurologiczny” oraz „Próżność ukarana”.

O godz. 16.00 na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury zostanie wystawiony legendarny hit Broadway’u w wersji polskiej. „Dziwna para” to kochający uroki życia dziennikarz sportowy – Oskar, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz – co w końcu doprowadza do rozstania żoną i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!”. Czy tak jest rzeczywiście? Warto sprawdzić.

kongresproznoscO godz. 19.00 do Suwalskiego Ośrodka Kultury zaprosi mieszkańców miasta młodzież. W trakcie kolejnej odsłony Niedzieli Teatralnej obejrzymy spektakle „Próżność ukarana” i „Kongres Futurologiczny” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Michała Sawickiego zobaczymy w monodramie na podstawie tekstu Stanisława Lema, z kolei Zosia Mackiewicz wcieli się w postać Ani z Zielonego Wzgórza.

 Więcej w naszym kalendarzu:

Niedziela Teatralna

Dziwna Para

Dodaj komentarz