ŁanMjuzik – muzyka bez barier

5
235

AleJazz_2014_0004Jazz może mieć różne oblicza. ŁanMjuzik festiwal jest tego dowodem. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach w piątek – 18 lipca odbyły się dwa koncerty przeznaczone dla publiczności w różnym wieku. Ostatni występ zespołu Mateusza Krautwursta, czyli „facetów w czerni”, był połączony z aukcją prac artystycznych.

Fundacja Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej działa od kilka lat na rzecz młodych i utalentowanych artystów, którym potrzebne jest wsparcie – w bardzo różnej formie. Dominika Szyszko otrzymała dzięki działaniu organizacji skrzypce od sponsorów. Teraz Alicja Roszkowska uruchamia jeszcze większy projekt – program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Koncert w ramach ŁanMjuzik Festival był więc zachęta, by wspierać edukację pod hasłem „Szybuj z orłami”. W czasie licytacji prac udało się zebrać kwotę 1200 zł.

Dyrektor artystyczny wydarzenia – Mateusz Krautwurst zaprosił do współpracy instrumentalistów, z którymi zagrał standardy jazzowe i zaprezentował autorskie interpretacje piosenek Kurta Ellingaa, Louisa Armstronga czy Franka Sinatry. Druga część koncertu była okazją do wysłuchania kompozycji autorstwa Krautwursta, przygotowanych z myślą o Efce i jej braciach – Janie i Adamie Roszkowskich, którzy dołączyli do wokalistki na scenie, by rozpocząć występ od nowej historii „Czerwonego Kapturka”.

ŁanMjuzik został sfinansowany z budżetu miasta Suwałk. Nie jest to pierwsze wydarzenie spod znaku edukacji i kultury, którego inicjatorem jest Fundacja Art-S.O.S. W ubiegłym roku w Suwałkach odbył się Klasik Mjuzik Festival – z udziałem Iwony Sobotki, Pawła Marciniaka, Jana i Adama Roszkowskich. O koncercie można przeczytać więcej w artykule: Bo to właśnie Mjuzik.

Jak można wesprzeć Fundację Art-S.O.S.?

Fot. Niebywałe Suwałki

5 KOMENTARZE

  1. Z artykułu nie wynika że druga część koncertu to przede wszystkim utwory z najnowszej ,autorskiej płyty Mateusza "Gdzieś Pomiędzy"
    Polecam płytę!!!!Jest Genialna, Powalająca, Refleksyjna!!!

Leave a Reply