Reklama

Teatr-Akcje na półmetku

Data:

- Reklama -
Kadr z filmu "Imagine".
Kadr z filmu „Imagine”.

Wiele wspaniałych wydarzeń artystycznych już za nami, jednak mieszkańcy Suwałk i okolic mają szansę na równie potężną dawkę teatralnych doznań w drugiej połowie festiwalowego tygodnia. Co jeszcze w programie Teatr-Akcji?

Informacja prasowa.

Środa, 6 sierpnia upłynęła w towarzystwie Teatru Węgajty, który w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej zaprezentował licznie zgromadzonym widzom spektakl „Ziemia B.”, podejmujący temat ekologii, przemian współczesnego świata w związku z naturą oraz skłaniający do refleksji nad współczesnymi relacjami międzyludzkimi.

Po spektaklu odbyła się prezentacja krótkich filmów dokumentujących pracę Teatru Węgajty z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie. Dyrektor Teatru – Wacław Sobaszek – przedstawił widowni działalność teatru społecznie zaangażowanego, wrażliwego na problemy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz aktywizującego, nie tylko osoby starsze, w działalność artystyczną. Prezentacja stała się impulsem, który rozpoczął dyskusję na temat „Sztuki Aktywności”.

Celem Teatr-Akcji od początku funkcjonowania festiwalu jest prezentacja spektakli, wydarzeń teatralnych i artystycznych jak najszerszemu gronu odbiorców. W tym roku organizatorzy zapewnili dawkę artystycznych wrażeń także dzieciom i ich rodzicom. 7 sierpnia na niedawno utworzonej scenie na Placu Marii Konopnickiej odbył się spektakl suwalskiej formacji – Teatru Sielove – pt. „O szewczyku Dratewce”. Wspaniała pogoda zachęciła wiele rodzin do wyjścia na świeże powietrze i park wypełnił się niemal po brzegi . Po interaktywnej prezentacji baśniowej historii, w której aktywnie uczestniczyć mogli najmłodsi widzowie, odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci pt. „Opowiedz mi historię” prowadzone przez członków Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”.

A już w sobotę 9 sierpnia o godz. 18:00 w kinie Cinema Lumiere odbędzie się projekcja filmu „Imagine” (reż. Andrzej Jakimowski, 2012), dotykającego tematu niepełnosprawności.

Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie internetowej www.teatr-akcje.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...