Reklama

Grzegorz Gorlo: Będę walczył do ostatniego tchu

Data:

- Reklama -
Na zdj. Grzegorz Gorlo, kandydat na prezydenta Suwałk.
Na zdj. Grzegorz Gorlo, kandydat na prezydenta Suwałk.

Kandydat na prezydenta Suwałk w II turze wyborów zmierzy się z urzędującym włodarzem, Czesławem Renkiewiczem. Wybory samorządowe w Suwałkach, a także przebieg kampanii, Jarosław Zieliński i Grzegorz Gorlo z PiS podsumowali we wtorek, 18 listopada.

– Te wybory pokazały, że jest duża grupa społeczeństwa, która oczekuje zmian – ocenił poseł Jarosław Zieliński, dodając, że „państwo pod rządami PO-PSL przestało działać”. Zieliński skrytykował też PKW, będącą „częścią państwa”, nazywając zaistniałą sytuacją skandalem.

Na zdj. Jarosław Zieliński, poseł PiS.
Na zdj. Jarosław Zieliński, poseł PiS.

Tuż przed niedzielnymi wyborami Jarosław Zieliński prognozował, że w II turze wyborów naprzeciwko siebie stanie dwóch kandydatów, nie dwójka kandydatów. Tak też się stało. Mimo braku oficjalnych informacji z PKW, wiadomo, że dobry wynik PiS w regionie nie był odosobnionym sukcesem. W Radzie Miejskiej w Suwałkach komitet uzyskał prawdopodobnie 9 mandatów na 23. Jarosław Zieliński sądzi, że koalicje są możliwe. Wybrani z PiS radni zapewne nie zamkną się na żadną opcję, nawet na współpracę z komitetem „Z Renkiewiczem dla Suwałk”. Większa liczba radnych z PiS – zdaniem posła – przełoży się także na ożywienie funkcjonowania Rady Miejskiej i dyskusję, nie tylko potakiwanie, jak było do tej pory.

Zielinski_GorloSukces ugrupowania Jarosław Zieliński tłumaczy między innymi faktem, że „PO nie jest formacją wiarygodną”. – Ta partia zjeżdża w dół – dodał podczas konferencji prasowej. Przypomniał też, że w II turze wyborcy podejmą decyzję od nowa. Nie wiadomo, czy sytuacja nie odwróci się diametralnie. – Czesław Renkiewicz w ciągu 4 lat stracił wiele poparcia – komentował poseł, dodając, że sukces obecnego prezydenta w poprzednich wyborach został oparty na „micie Józefa Gajewskiego”.

Jarosław Zieliński w imieniu Grzegorz Gorlo rzucił urzędującemu prezydentowi dwa wyzwania – zaproponował udział w otwartej, merytorycznej debacie, zorganizowanej przez dwa komitety, nie media; a także ujawnienie informacji na temat wysokości wydatków na kampanię Czesława Renkiewicza. Dotychczas podawane publicznie informacje z komitetu „Z Renkiewiczem dla Suwałk” dotyczyły całej puli na działania związane z promocją zarówno kandydata na prezydenta, jak i na radnych.

Grzegorz Gorlo podczas spotkania dodał tylko, że będzie walczyć do ostatniego tchu, ponieważ w wyborach wystartował nie po to, by przegrać. – Chcę wygrać dla nas, nie dla siebie – tłumaczył. Gorlo podkreślił też, że bez względu na to, kto zwycięży w II turze, nowy prezydent będzie inny, będzie musiał zacząć słuchać ludzi. – Przychodzi nowa fala – zapowiedział kontrkandydat Czesława Renkiewicza. Grzegorz Gorlo zamierza działać zgodnie z przesłaniem „zło dobrem zwyciężaj”.

II tura wyborów odbędzie się 30 listopada.

3 KOMENTARZE

  1. Pan i cała gromada podpisujaca sie pod pańska kandydatura posługujecie sie tylko „chwytami martegingowymi” typu „do ostatniego tchu” itp a zero słowa konkretnych działań na rzecz Suwalczan czy Suwałk.Nie chce oddac głosu na Rynkiewicza bo to typowy „poślizg” po Gajewskim a głównie widziany był jako uczestnik imprez „ku czci”-kwiatki,wiązanki rocznice ,jubileusze ,dzien robaka i świstaka krótko mówiąc był jego domeną-ale żebym mógł na Pana oddac głos to chciałbym konkretów.przekonaj mnie Pana nie zagaduj jak
    reszta dotychczasowych …Gajewski nie skonczył jednego problemu z PEC gdzie odwołał swoich przedstawicieli i dyrektora tej instytucjj za kuriozalne podwyzki własnych i załogi poborów i podwyzki opłat ale nie cofną tych kuriozalnych skutków dla społeczenstwa a rynkiewicz nabrał wody w „ryja” i zero dokjonczenia działań w tym temacie CO PAN NA TO? Kolejna sprawa to aquapark.W/g mnie istnieje kuriozalny stołek jak menedzer tej instytucji a swoja droga wspólnie z dyr osir dyr tego aquaparku jakby tyłem stali do rekreacji i obsługi społeczenstwa w tej materii.ceny kosmiczne ,wykorzystanie obiektu mniejsze niz 10% dla emerytów tylko raz w tygodniu daje sie 2 godz ulgi zamiast codziennie na wszystjkie obiekty i to 50% znizki a suma sumarum więcej byłoby w kasie obiektu.Informatyka w obiekcie na poziomie przyuczenia zawodowego ,ze szczytem jest deklarować ile będe korzystał z basenu a ile z saun na pietrze itp itd,po remoncie pozostały zardzewiałe szyldziki w meskich natryskach,komentarze na stronie aquaparku spreparowane i zablokowane -czyli fikcja z demokracji.Prezydent Rynkiewicz gdzie moze namawia do zameldowania sie w suwałkach a de facto pisze bzdury plujace płatnikom podatków w oczy bo ulgi sa dla wielodzietnych itp co i tak nie korzystaja i nie płaca podatów.jak tak to Rynkiewicz widzi niech zamel;duje w suwałkach wszystkich bezdomnych ,bezroboitnych z Polskji i zpbaczymy jak wyjdzie na tym finansowo.Inna sprawa to odpowiedzialność ze jak sie robi ulice ,chodniki to trzeba wyciagac konsekwencje za chałture w wykonastwie ze krawezniki w wielu miejscach wysokie do tego z dodatkowymi rowami tak ze matki z wózkami i rowerzysci maja problemy-ale z okna limuzyny prezydenta nie widac przecie tego.Co PAN NA TO> PRZEKONA MNIE PAN DO ODDANIA GŁOSU NA SIEBIE?

  2. Grzegorzu Gorlo masz mój głos i głos mojej rodziny. Uczciwość sama się obroni. Nie trzeba setek kartonowych karykaturek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy program sprzedaży działek budowlanych ma przyciągnąć do Suwałk nowych mieszkańców

W Suwałkach trwają intensywne prace nad wprowadzeniem programu sprzedaży...

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

Co dalej z drogą S8? Czas na petycję

Poseł Jarosław Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości (PiS) zwołał...

Poseł Jarosław Zieliński interweniuje w sprawie upolitycznienia suwalskiej prokuratury

Poseł PiS, Jarosław Zieliński złożył oficjalną interwencję poselską do...