Reklama

ŻubrOFFkowy Babylon’13 dotrze do Suwałk

Data:

- Reklama -

BABYLON13_3W ramach białostockiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w piątek, 4 grudnia o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o ukraińskiej rewolucji. W cyklu białostockim na uczestników wydarzenia czekają nie tylko filmy, ale też koncerty (m.in. Doroty Masłowskiej – Mister D) i warsztaty animacji, dziennikarskie i filmowe.

Na podst. materiałów prasowych.

Pokaz filmów dokumentalnych o Euromajdanie to okazja, by widzowie obejrzeli materiały nakręcone podczas aneksji Krymu i konfliktu we wschodniej Ukrainie. Publiczność będzie mogła spotkać się z ich ukraińskimi twórcami. Gośćmi pokazu będą: kamerzysta Igor Ivanko oraz montażystka i reżyserka Olexandra Chuprina.

BABYLON13_2BABYLON’13 to grupa ukraińskich twórców filmowych dokumentująca wydarzenia, jakie miały miejsce po rozpędzeniu przez władze pokojowych demonstracji na Majdanie w Kijowie 30 listopada 2013 w Ukrainie. Impulsem do powstania projektu Babylon’13 było ograniczenie swobód i demokracji na Ukrainie. Projekt pokazując narodziny i pierwsze kroki społeczeństwa obywatelskiego, pozwala  zrozumieć, jaką rolę w kształtowaniu świadomości obywatelskiej odegrać może jednostka.

mi_z_zubrem-835x300Ostatniego dnia festiwalu o godz. 19:00 w kinie Forum – ul. Legionowa 5 w Białymstoku odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników MFFK ŻUBROFFKA i koncert: MISTER D. Mister D to muzyczne wcielenie pisarki Doroty Masłowskiej (m.in. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw Królowej”). Na początku 2014 roku ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe” – autorska mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem. Dla samej Masłowskiej wejście w świat piosenek stało się gestem otwierającym (nowe możliwości retoryczne) i uwalniającym: Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje o tirówkach, alfonsach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na świat, ludzi, posiadających poczucie humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Więcej informacji na temat festiwalowych wydarzeń na stronie: www.zubroffka.pl

baner_na_FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Inni ludzie” wkrótce w Cinema Lumiere

"Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to filmowa adaptacja...

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

Białystok – miasto, które daje satysfakcję

Białystok to najlepsze polskie miasto - tak wynika z...

Polska prapremiera „Hobbita” już w sobotę

W najbliższą sobotę (11 maja) w Teatrze Dramatycznym im....