Sztuka na salonach

sssZbiorowa wystawa artystów z powiatów: suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, gołdapskiego i oleckiego zostanie otwarta latem w galerii „Chłodna 20”. Do końca kwietnia twórcy mogą zgłaszać swoje prace do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nie trzeba mieć dyplomu, by zaistnieć we wspólnej przestrzeni sztuki.

Nietuzinkowa wystawa zbudowana wokół prac, postaw oraz tematów podejmowanych przez artystów związanych z Suwalszczyzną. Format salonu artystycznego przesuwa punkt ciężkości z eksperymentów wystawienniczych na same dzieła sztuki i uniwersalną wartość, którą prezentują – jakość. Otwarcie wystawy planowane jest w dniu 10 lipca. Wcześniej, 30 kwietnia 2015 r. mija termin nadsyłania zgłoszeń (w tym materiałów do katalogu). Prace artystów zakwalifikowanych do udziału w II Suwalskim Salonie Sztuki będzie można oglądać w galerii do 6 września.

– W tegorocznym Salonie planowany jest udział kilkudziesięciu artystów związanych z naszym regionem, uprawiających różnorodne dyscypliny sztuki: malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę, fotografię, wideo, instalacje, realizacje intermedialne. Ta różnorodność stanowi wartość dodaną wystawy – zachęcają pomysłodawcy.

Kuratorem wystawy jest Andrzej Zujewicz – artysta malarz, instruktor SOK, i to do niego należy kierować zgłoszenia, pytania, propozycje i wątpliwości.

Regulamin II Suwalskiego Salonu Sztuki

Karta zgłoszenia

Metryczka

Dodaj komentarz