Reklama

„Miss Kicki” w DKF

Data:

- Reklama -
Kadr z filmu "Miss Kicki".
Kadr z filmu „Miss Kicki”.

Zdjęcia przypominają wczesnego Wima Wendersa z jego wijącymi się barwami i odkrywczymi poszukiwaniami obcych krajobrazów – tak o filmie „Miss Kicki” napisał w swojej recenzji Russel Edwards z „Variety”. Film w reżyserii Hakona Liu będzie można obejrzeć w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego już w środę, 18 lutego o godz. 18.00.

Miss Kicki po długich latach pobytu i pracy za granicą, w końcu wraca do rodzinnego domu w Szwecji. Opuszczając kraj, zostawiła swojego małego synka, który teraz ma 16 lat i wychowuje go babcia. Matka nie potrafi złapać nici porozumienia z synem, dlatego zaprasza go na wakacje do Tajwanu. Ta wyprawa ma jednak ukryty cel. A mianowicie wizytę w Taipei, gdzie mieszka Pan Chang, biznesman, z którym Kicki przeżywa internetowy romans… Kiedy Victor odkrywa prawdziwy cel ich podróży Kicki będzie musiała udowodnić synowi i sobie, że potrafi być matką, za którą tak bardzo tęsknił.

missKicki2W postać Miss Kicki wciela się Pernilla August, aktorka z dużym doświadczeniem. Od 1970 r. jest członkinią National Academy of Acting w Szwecji. Zwróciła uwagę Ingmara Bergmana, który zaproponował jej główną rolę w filmie „Fanny i Alexander” (1982). Zagrała w kilku wybitnych sztukach, takich jak: „Hamlet” Szekspira, „Dom dla lalek” Ibsena i w „Trzech siostrach” Czechowa. W 1992 r. zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu w Cannes za film „Dobre chęci” wyreżyserowany przez Billie August. Wiele osób zna ją najlepiej z roli Shmi Skywalker (matki Anakina Skywakera) z „Gwiezdnych Wojen”.

miss_kicki_plakatHakon Liu z myślą o tej właśnie aktorce stworzył film. Jak wspomina – poznał Pernillę August, gdy był w szkole filmowej. Zależało mu, by w „Miss Kicki” zaprezentowała swoją błyskotliwą, czarującą i ciepłą osobowość. – Zanim opowiedziałem Pernilli o moim pomyśle, użyłem emocjonalnego szantażu. Chciałem, by zdała sobie sprawę z tego, że jeśli nie zagra w moim filmie, nie zrobię go. Nikt inny nie mógłby zagrać tej roli. Pomimo tego, że był to mój debiut, musiała wiedzieć, że odmowa nie wchodzi w grę. Nie wiem, czy to z tego powodu polubiła tę rolę, ale bardzo się zaangażowała i świetnie nam się razem pracowało – wspomina Hakon Liu.

Pernilla August nie miała zamiaru odmawiać reżyserowi. – Zawsze ciekawiło mnie dokąd zmierza jego twórczość. Już wtedy zauważyłam jego zainteresowanie aktorstwem i poczucie humoru. Kiedy zapytał, czy chcę zagrać Kicki, od razu się zgodziłam. Świetnie nam się razem pracowało – dodaje aktorka.

Pokaz filmu „Miss Kicki”, którego polska premiera odbyła się w 2011 roku, odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury w środę, 18 lutego o godz. 18.00 (bilety w cenie 10 zł, karnet na wszystkie pokazy w ramach DKF – 30 zł).

Czytelnicy „Niebywałych Suwałk” mają szansę wygrania dwóch pojedynczych biletów na seans. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile filmów krótkometrażowych stworzył Hakon Liu zanim zrealizował „Miss Kicki”? Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (o otrzymaniu biletu decyduje kolejność nadsyłanych maili, zwycięzcy konkursu o tym fakcie zostaną poinformowani drogą mailową). KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Źródło: Materiały dystrybutora.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...

Paweł Górniak i Maciej Orłoś – goście „no to OSOBOWOŚĆ” w ramach notofest

Festiwal „notofest” daje widzom możliwość obejrzenia wartościowych filmów, ale...

Jazzowo w „Kinochłonie”. DKF zaprasza na dwa filmy i spotkanie z gośćmi

Dobre kino i okazja do spotkania, rozmowy z osobami...
%d bloggers like this: