Reklama

Trochę muzyki na Walentynki. Trwa loteria, zdobądź fanty

Data:

- Reklama -

Walentynki_ARTSOS_0001W sobotę, 14 lutego w sali koncertowej Fundacji Art-S.O.S. odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Wśród wykonawców znaleźli się też stypendyści inicjatywy „Szybuj z orłami”. Środki na kolejne stypendia Alicja Roszkowska chce zgromadzić podczas loterii, która potrwa do marca.

Fundacja Art-S.O.S od początku swojej działalności łączy pokolenia mistrzów i uczniów. W Sali Królewskiej przy ul. Chłodnej 12 koncertowi mistrza zawsze towarzyszy krótki występ młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Od otwarcia saloniku muzycznego (14 lutego 2011 roku) upłynęły już cztery lata. W tym czasie wystąpili tam m.in.: Janusz Olejniczak, Tomasz Tomaszewski, Anna Seniuk, Nina Kuźma-Sapiejewska, Anna Stankiewicz i Janusz Strobel.

– W działalność Art-S.O.S. zaangażowanych jest co najmniej 30 osób – tłumaczy Alicja Roszkowska. Pomoc młodym artystom z niezamożnych rodzin nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. W przyszłym roku środki mają trafić docelowo do 6 uczniów. Na razie z pieniędzy zebranych przez Fundację Art-S.O.S korzystają Zuzia Kozłowska, która środki stypendialne przeznacza na dojazdy z domu do szkoły muzycznej, Michał Letkiewicz, zbierający na własną perkusję oraz Alek Konikowski, oszczędzający na odnowienie instrumentu i zakup metronomu.

Cała trójka wystąpiła podczas koncertu walentynkowego. Muzycznie młodych artystów wsparły jeszcze Dominika Szyszko, utalentowana skrzypaczka, która dzięki staraniom Fundacji Art-S.O.S otrzymała skrzypce o wartości 12 tys. zł, a także Gabriela Bielecka, młoda pianistka ucząca się w klasie fortepianu Anny Borkowskiej. Gościnnie wystąpiła również Agata Serafin.

W programie koncertu znalazły się między innymi kompozycje Wojciecha Kilara, Hansa Hubera, Johna Williamsa.

Rozwój młodych artystów z Suwalszczyzny można wesprzeć symboliczną cegiełką w wysokości 15 zł. Losy w trakcie trwającej do 7 marca loterii fantowej można nabyć przy ul. Chłodnej 12 (można też zamówić los drogą mailową). Losowanie odbędzie się 7 marca o godz. 12.00. Łączna wartość nagród wynosi 2370 zł.

Nagrodą główną o wartości 645 zł jest zestaw kosmetyków firmy Colway na bazie naturalnego kolagenu. W puli fantowej znalazły się też zaproszenia na obiad w „Miejskiej Siei”, usługa fryzjerska w salonie „U Violety”, usługa kosmetyczna w Centrum Urody ”Perła”, kręgle w Pink Bowling &Club, kupony na zakupy w sklepie „Gracja”, makijaż i manicure w Perfumerii „Douglas”, kupony podarunkowe do wykorzystania w Zakładzie Usług Optycznych Jóźwik oraz w księgarni „Kruk”, podarunek od Agencji Ubezpieczeniowej Anny Akuły, a także sesja fotograficzna (Foto Roszkowski) i bilety do Cinema Lumiere. Szczegóły loterii na stronie organizatora.

Fot. Marcin Tylenda – Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno potrzebne są takie inicjatywy społeczne w naszym mieście i promocja kultury wysokiej, gdy że z nią nie jest najlepiej.
    Po działam Alicję Roszkowską za jej zapał i zaangażowanie w promowaniu kultury wysokiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trio del Sogno – walentynkowy koncert w saloniku Alicji Roszkowskiej

Niedzielne muzyczne spotkanie rozpoczęła założycielka Fundacji ART=SOS, Alicja Roszkowska,...

Młodzi muzycy otrzymali stypendia

Dziesięć osób - ośmioro uczniów szkół muzycznych z Suwałk,...

Muzyczno-plastyczny finał „Obiadów czwartkowych u Konopnickiej”

Nietuzinkowy mariaż sztuk wizualnych i muzyki – tak podsumować...

Mistrzowski koncert na zakończenie Muzycznych czwartków w Starej Łaźni. Wystąpił Wadim Brodski z gośćmi

Wirtuoz światowej sławy w nietuzinkowym repertuarze i ze szczególnym...