Carroll, Szejnert, Stasiuk, Severski – pod koniec kwietnia IV Targi Książki

0
432
Na zdj. Jonathan Carroll (źródło: www.jonathancarroll.com).
Na zdj. Jonathan Carroll (źródło: www.jonathancarroll.com).
Na zdj. Jonathan Carroll (źródło: www.jonathancarroll.com).

Znani autorzy spotkają się ze swoimi czytelnikami na pograniczu kultur, czyli w Białymstoku, w dniach 24-26 kwietnia 2015 r. Wśród zaproszonych gości znalazł się Jonathan Carroll, który w Operze i Filharmonii Podlaskiej weźmie udział w ogólnopolskiej premierze książki „Ucząc psa czytać”. To nie koniec wrażeń…

targi_ksiazkiMiędzynarodowe Targi Książki w Białymstoku są okazją, by nie tylko zaznajomić się z nowościami wydawniczymi, zdobyć autografy i porozmawiać chwilę z ulubionymi pisarzami. Tradycją wydarzenia staje się powoli warsztat literacki, prowadzony przez reporterów – Bartosza Jastrzębskiego i Jędrzeja Morawieckiego oraz fotografa Macieja Skawińskiego. Bezpłatne, trzydniowe warsztaty tworzenia wywiadu prasowego pt. „Sztuka wywiadu” poprowadzi z kolei Dorota Wodecka, znakomita specjalistka od wywiadów.

IV Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku towarzyszyć będzie festiwal literacki „Spotkania z książką. Na pograniczu kultur”, w ramach którego odbędą się liczne warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek. Kto zajrzy do Białegostoku pod koniec kwietnia, będzie mieć okazję do spotkania Małgorzaty Szejnert – dziennikarski i współzałożycielki „Gazety Wyborczej”, Grzegorza Kasdepki – autora książek dla dzieci i młodzieży oraz twórcy słuchowisk radiowych, redaktora naczelnego dziecięcego „Świerszczyka”. Do gmachu OiFP przyjadą także: Jonathan Carroll – pisarz amerykański, wiedeńczyk z wyboru, twórca magicznych światów przelanych na karty książek; Andrzej Stasiuk – prozaik i eseista; były oficer wywiadu – Vincent Severski.

W ramach festiwalu odbędą się także ogólnopolskie premiery i prapremiery książek, w tym: ogólnopolska prapremiera książki – wywiadów Doroty Wodeckiej z Andrzejem Stasiukiem pt. Życie to jednak strata jest (Agora/Czarne), z udziałem Doroty Wodeckiej i Andrzeja Stasiuka (25 IV, sobota, godz. 14.30, OiFP), wspomniana już ogólnopolska premiera książki Jonathana Carrolla Ucząc psa czytać (Rebis), z udziałem autora (25 IV, sobota, godz. 12.30, OiFP); ogólnopolska premiera wywiadu – rzeki ze znakomitym językoznawcą, Andrzejem Pisowiczem pt. Na końcu języka. Z orientalistą Andrzejem Pisowiczem rozmawiają Kornelia Mazurczyk i Zbigniew Rokita (Fundacja Sąsiedzi), z udziałem Andrzeja Pisowicza, Kornelii Mazurczyk i Zbigniewa Rokity (24 IV, piątek, godz. 16.00, OiFP).

Szczegółowy program IV Targów Książki w Białymstoku na stronie Fundacji Sąsiedzi. Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera medialnie portal „Niebywałe Suwałki”.

Co działo się w Białymstoku rok temu?

TWARZE WSCHODU NA III TARGACH KSIĄŻKI

KOBIETY, ŚLEDZIE, CZYTELNICY – GRAHAM MASTERTON NA TARGACH KSIĄŻKI (POSŁUCHAJ)

W ŻYCIU JEST ZA DUŻO KŁAMSTWA – GRAŻYNA I WOJCIECH JAGIELSCY W BIAŁYMSTOKU

KSIĄŻKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Leave a Reply