Taneczny jubileusz „Dotyku” (foto)

0
114
Fot. Piotr Kopciał.
Fot. Piotr Kopciał.
Fot. Piotr Kopciał.

W sobotę, 2 maja w Suwalskim Ośrodku Kultury zaprezentowało się kilka pokoleń młodych tancerek z zespołu prowadzonego przez Ewę Niedźwiedzką. „Dotyk” świętował swój jubileusz w formule 10+1.

Zespół młodzieżowy przez lata zgromadził wiele osób pasjonujących się tańcem. Jubileuszowy koncert był okazją do przeglądu aktualnego składu i podejrzenia, jak tańczą byłe już członkinie zespołu. Jak przy takich okazjach bywa – nie mogło zabraknąć wspomnień, zabawnych anegdot i prezentacji archiwalnych zdjęć.

Zespół tańca nowoczesnego Dotyk powstał w 2004 roku,  jednak pierwszy jego występ odbył się już w 2005 roku. Tancerki „Dotyku” prezentują programy oparte na technice: hip-hop, jazz, modern jazz i broadway. To się sprawdza, ponieważ przez dekadę członkinie kolejnych składów grupy odnosiły sukcesy w kraju i za granicą. Do największych osiągnięć młodych tancerek można zaliczyć: zdobycie Złotych Muszelek na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier, zajęcie pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Magia Italiana we Włoszech w 2012 roku, oraz pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Orfeusz w Lido di Jesolo we Włoszech w 2014 roku, czy zdobycie Nagrody Prezydenta Miasta Suwałki – za sukcesy w dziedzinie tańca.

Fot. Piotr Kopciał

Leave a Reply