Majdan w teatrze (foto)

0
124
Teatr-Akcje_2015

Już od kilku dni trwają 10. Suwalskie teatr-Akcje. „Jesteśmy przynętą, kochanie!” to dokumentalny projekt teatralny, który widzowie zobaczyli w czwartek, 13 sierpnia. Sztuka w przeważającej części oparta została na wspomnieniach i relacjach z Majdanu.

Na podst. materiałów prasowych.

Tekst tworzą fragmenty dzienników oraz rozmów prowadzonych z uczestnikami wydarzeń, które następnie zostały użyte podczas improwizacji aktorskich. „Jesteśmy przynętą, kochanie!” to opowieść o tęsknocie za rewolucją. Za placem, na którym czujemy się w pewien absurdalny sposób bezpieczni. Myślimy, że normalny jest pokój ,­ a co, jeśli normalna jest wojna? Co, jeśli tylko rewolucja daje schronienie, poczucie bezpieczeństwa, sens i cel w życiu? Kundera, Dante, Natasza spędzili na Majdanie kilka tygodni swojego życia. Scenariusz spektaklu został nagrodzony w III konkursie OFF: Premiery/Prezentacje, organizowanym przez Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu.

W role trójki „rewolucjonistów” wcielili się: Mateusz Mosiewicz, Helena Ganjalyan, Filip Kosior. Spektakl w reżyserii Agnieszki Wąsikowskiej.

PROGRAM 10. SUWALSKICH TEATR-AKCJI – FESTIWALU PORUSZEŃ.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply