„Intruz” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere

0
103
Scena z filmu Intruz
Scena z filmu "Intruz".

Film „Intruz” to – zbierający w całej Europie bardzo pozytywne recenzje – debiut reżyserski Magnusa von Horna, licznie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej. Widzowie Cinema Lumiere obejrzą film już 10 listopada o godz. 18.30 w ramach cyklu „Kino konesera”.

Fabularny debiut Magnusa von Horna, wspierany przez Zentropę Larsa von Triera, może pochwalić się świetnymi zdjęciami Łukasza Żala, odpowiedzialnego również za oskarową „Idę”. (…) Reżyseria von Horna jest dokładna i przemyślana, rozbudza nadzieje na kolejne projekty. The Hollywood Reporter

Tych dwóch artystów sztuki filmowej stworzyło coś niezwykłego. Obraz w każdym calu przemyślany, stonowany, a jednak niezwykle interesujący i elektryzujący. Tym bardziej, że oparty na faktach. Jest to historia 17-letniego Johna, mieszkańca szwedzkiej prowincji, który w afekcie i pod wpływem ogromnych emocji, dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary w zakładzie poprawczym wraca w rodzinne strony, by na nowo ułożyć sobie życie. Szybko okazuje się jednak, że przeszłość da o sobie znać w każdym aspekcie życia głównego bohatera. Sterylny skandynawski klimat, spotykając się z polską wrażliwością, tworzy film mocny, ale wyrażony subtelnymi środkami. To wstrząsający i prawdziwy do bólu dramat społeczny, który jeszcze na długo pozostaje w pamięci.

– Czytałem kiedyś akta policji o zbrodniach nastolatków. Młody chłopak zabił z zazdrości swoją dziewczynę, nie wiedział, co robi. Pochodził z normalnego domu bez patologii, bez alkoholu, bez narkotyków, bez przemocy. Zrobił to pod wpływem ekstremalnej emocji. Zadawałem sobie pytanie: czy ja bym tak mógł? I odpowiedziałem sobie: tak – twierdzi reżyser, Magnus von Horn.

W konkursie na stronie „Niebywałych Suwałk” internauci mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „Intruz” w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy, że odpowiedzą prawidłowo na pytanie: W jednym z pierwszych filmów Magnusa von Horna występuje aktor znany z ról w produkcjach: „Pora mroku”, „Wymyk” czy „Tatarak”. Jaki to aktor? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYCH.

Leave a Reply