Reklama

Wszystko o pszczołach: „Łowcy miodu” w kinie. Wygraj zaproszenie na pokaz filmu!

Data:

- Reklama -

 

Znakomity dokument „Łowcy miodu, na ratunek pszczołom” w kinach już od 22 kwietnia. Cinema Lumiere i Suwałki Plaza z okazji premiery zapraszają na specjalny event połączony z pokazem filmu w niedzielę, 24 kwietnia.

„Łowcy miodu” są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą?

lowcy_ul„Łowcy miodu” piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik. Kamera Krystiana Matyska przenika do wnętrz uli, ukazując fascynujący obraz żywych, doskonale zorganizowanych i silnie zhierarchizowanych pszczelich społeczności. „Łowcy miodu” przykuwają uwagę wysmakowaną formą audiowizualną. Szczególnie zachwyca organiczna jakość obrazu, precyzyjnie skomponowane kadry ukazujące tajemnice życia pszczół uchwycone specjalistyczną kamerą Phantom, która kręci nawet 500 tys. klatek na sekundę. Pozwala to ukazać pracę tych pożytecznych owadów z nieznaną polskiemu kinu szczegółowością.

łowcy mioduDokument przedstawia nietuzinkowych bohaterów podejmujących walkę w obronie małych stworzeń, których zagłada może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Aktywiści działający na rzecz pszczół reprezentują cały przekrój społeczeństwa. Poznamy między innymi: Kamila Baja, pracownika korporacji hodującego pszczoły na dachach modnej warszawskiej galerii handlowej, Adama Kolatora, bartnika z Puszczy Białowieskiej, czy profesorkę Marię Gembalę.

plakat_06-01 (1)W niedzielę, 24 kwietnia od godz. 12.30 w CHR Suwałki Plaza – w związku z pokazem filmu (zaplanowanym o godz. 17.00) – będzie się wiele działo. W czasie kilku godzin zaproszeni goście – specjaliści opowiedzą o narzędziach i eksponatach bartnych. Od 12.30 Julia Bagan zaprezentuje miniaturę ula, strój i narzędzia pszczelarza, produkty pasieczne, zachęci do degustacji miodu.

O godz. 13.00 pracownicy Wigierskiego Parku Narodowego zaproszą uczestników eventu do wspólnej budowy domku dla dziko żyjących pszczół, a także przeprowadzą warsztaty edukacyjne „Z wizytą u królowej” i konkursy z nagrodami. O godz. 16.00 odbędzie się prezentacja projektu bartnego realizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku. O godz. 16.30 została zaplanowana prezentacja zdjęć „Bartnictwo Puszczy Przełomskiej” (Fundacja Bractwo Bartne, Piotr Piłasiewicz). Więcej informacji w naszym kalendarzu.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na pokaz filmu „Łowcy miodu” w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 17.00 w Cinema Lumiere, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jakie podlaskie nadleśnictwa uczestniczyły w realizacji filmu „Łowcy miodu, na ratunek pszczołom”? Odpowiedź (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Event odbędzie się pod patronatem „Niebywałych Suwałk” i Radia 5.

Przeczytaj wywiad z Krystianem Matyskiem w „Magazynie Filmowym” (str. 44-45).

Krystian Matysek, reżyser filmu „Łowcy miodu” o swoim obrazie:

„Łowcy miodu” – intro:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...