„Biała siła, czarna pamięć” na Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

0
92
#TeatrDramatyczny #niebywalesuwalki

W najbliższą niedzielę, 22 maja Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprezentuje swoją najnowszą produkcję – spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka „Biała siła, czarna pamięć” w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

Informacja prasowa.

Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach trwającego Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe. Festiwal dedykowany jest wartościom, takim jak współpraca, uczestnictwo, wolność, demokracja, wartości obywatelskie, niwelowanie podziałów społecznych – wszystkie te tematy nabierają w ostatnim czasie szczególnego znaczenia zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.

Miasto Szczęśliwe ma charakter międzynarodowy. Program festiwalu realizowany jest wokół trzech głównych tematów (rewitalizacja, różnorodność kulturowa, uczestnictwo), każdorazowo konfrontując ze sobą działania artystyczne, społeczne i edukacyjne. Miasto Szczęśliwe nie skupiał się wyłącznie na krytyce sytuacji zastanej, jego celem jest pozytywna współpraca i promowanie działań na najwyższym poziomie artystycznym, podejmujących jednocześnie istotne tematy społeczno-polityczne.

Pokaz „Białej siły, czarnej pamięci” w Warszawie będzie pierwszą prezentacją tego przedstawienia poza siedzibą. Bilety na spektakl w Teatrze powszechnym zostały wyprzedane. Na najbliższe przedstawienia zapraszamy do białostockiego Teatru 27, 28 i 29 maja.

Leave a Reply