Filmowa „Anomalia” – wygraj bilety na pokaz w ramach DKF

Koguty przestają piać, giną pszczoły w pasiekach, krowy nie dają mleka, a na drzewach nie pojawia się żaden zielony liść. Natura się zbuntowała i podzieliła świętujących niedawno wspólnie ludzi… Złożenie w ofierze jednego z mieszkańców wioski uratuje resztę? Odpowiedź na to pytanie poznamy w środę, 4 maja o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Peter Brosens i Jessica Woodworth stworzyli film pokazujący ludzkość w apokaliptycznej pustce, w której natura sama zawiesza swoje istnienie, niejako karząc człowieka.

Anomalia2Żyjący z rolnictwa mieszkańcy małej społeczności świętują koniec zimy. Na pobliskim wzgórzu układają stertę ze świątecznych choinek i w procesji niosą wielkie drewniane figury. Jednak stos, mający być podziękowaniem za poprzednie zbiory i ofiarą za nowe, nie zapala się. Dotychczasowa solidarność i wzajemna pomoc rolników szybko zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Spodziewana wiosna nie nadchodzi, a natura pogrąża się w stagnacji. Zamiast budzić się do życia, wszystko powoli obumiera. Mieszkańcy barykadują się w domach i pilnują kończących się zapasów żywności. Próbują znaleźć winnego obecnej sytuacji. Niektórzy zaczynają podejrzewać, że sprawcą załamania pogody może być syn miejscowego filozofa, od zawsze żyjący na uboczu społeczności. Widmo głodowej śmierci zmusza rolników do ponownego ułożenia stosu, na którym tym razem mają zamiar złożyć ofiarę z człowieka…

Anomalia3Napięcie i niezwykle opresyjną atmosferę budują świetne zdjęcia Hansa Brucha Jr, który nie boi się długich ujęć i nagłych zbliżeń wykrzywionych strachem twarzy bohaterów. Większość grających w filmie osób to amatorzy, bliscy sąsiedzi reżyserów, jednak ich naturalność i nieszablonowe aktorstwo nie drażni, a jedynie jeszcze mocniej wciąga w świat tego fascynującego obrazu.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „13” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Przy ilu i jakich filmach współpracowali Peter Brosens i Jessica Woodworth?, a odpowiedź (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj