Reklama

Śpiewem pokonują bariery

Data:

- Reklama -

Starsi i młodsi, nieśmiali i odważni – różni wykonawcy, różnorodny repertuar. To właśnie XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki „Złota Nutka”, który w środę, 18 maja odbył się w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Autorki: Klaudia Jakubanis, Natalia Piasecka

Było to jubileuszowe spotkanie – przegląd w tym roku odbył się już po raz dwudziesty. Taki wynik robi wrażenie, tym bardziej, że co roku organizacja Festiwalu Piosenki wymaga nowej energii i świeżych pomysłów. W trakcie otwarcia padły słowa o tym, że wydarzenie pomaga w pokonywaniu wielu barier. Służy integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, ale i pozytywnie wpływa na przezwyciężanie własnych słabości.

Patronat honorowy nad „Złotą Nutką” objął prezydent Suwałk oraz Podlaski Kurator Oświaty. Wiceprezydent miasta, Ewa Sidorek i przewodniczący Rady Miasta, Zdzisław Przełomiec, w imieniu prezydenta miasta oraz samorządu, wręczyli dyrektor Ośrodka Szkolno–Wychowawczego podziękowania wraz z upominkiem dla wychowanków.

Festiwal odbył się dzięki zaangażowaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Fundacji Synergia i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bez nauczycieli i ich wychowanków „Złotej Nutki” by nie było. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wystąpili młodzi artyści m.in. z SOSW nr 1, Przedszkola nr 5, Gimnazjum nr 7, Przedszkola nr 9, Niepublicznej Szkoły Terapeutycznej „Bajka”.

Galę prowadziły Joanna Barmuta i Aleksandra Pawłowska.

Fot. Niebywałe Suwałki – Klaudia Jakubanis

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śpiew i taniec z okazji Walentynek. Wygraj zaproszenie

Tym razem Suwalski Ośrodek Kultury i Suwalska Orkiestra Kameralna...

Ostatnie „Słowo” Andrzeja Strumiłły

Artysta związany z Suwalszczyzną, którą pokochał i pozostał z...

Ekologicznie, elektronicznie, kobieco – koncert Panilas w SOK-u

Takie muzyczne propozycje suwalczanie bardzo cenią – koncerty „stojące”,...

Stacja Pogodne Suwałki w przyszły weekend!

W ostatni weekend stycznia (28-29 stycznia) Ośrodek Sportu i...
%d bloggers like this: