W cyklu „Kino konesera” – „Nienasyceni”. Wygraj bilety

0
93
Na zdj. Tilda Swinton.

Gwiazda rocka Marianne Lane wyjeżdża do Włoch na zasłużone wakacje. Domowa idylla z dużo młodszym partnerem, Paulem nie trwa jednak długo – przerywa ją przyjazd Harry’ego, byłego kochanka Marianne, i jego wyzywającej córki. Film „Nienasyceni” w Cinema Lumiere już we wtorek, 7 czerwca o godz. 18.15.

Na zdj. Dakota Johnson.
Na zdj. Dakota Johnson.

Luca Guadagnino („Jestem Miłością”), porównywany z Paolo Sorrentino, „Nienasyconymi” poruszył widownię i krytykę. Film, mimo że porównywany m.in. do „Basenu” Jacques’a Deraya, zawiera w sobie zaskakujące rozwiązania. Sięga do emocji oglądających, niepokoi. Tytuł produkcji nawiązuje do obrazu pop art Davida Hockneya. Nawiązań do sztuki i kultury (niekoniecznie pop) jest w nim jednak o wiele więcej. Niebezpieczne związki i ukryte pragnienia rozgrywają się w rytm przebojów legendarnej grupy „The Rolling Stones”.

Na ekranie, oprócz zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej wyspy o nazwie Pantelleria, równie fascynujące kreacje, które dla Tildy Swinton przygotował sam Dior. Partnerują jej znakomici: Matthias Schoenaerts i Ralph Fiennes. Spokój wypoczywających burzy zaś Dakot

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn - Matthias Schoenaerts i Ralph Fiennes.
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn – Matthias Schoenaerts i Ralph Fiennes.

a Johnson. Żeby sprzeczności nie było za mało – rzecz dzieje się na wyspie, która zasłynęła – najpierw za sprawą bombardowania, a potem inwestycji innego znanego projektanta – Giorgio Armaniego.

Za kamerą stanął Yorick Le Saux – nagradzany autor zdjęć do „Basenu” François Ozona oraz „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmusha.

Film miał w Polsce premierę 20 maja.

W konkursie „Niebywałych Suwałk” i Cinema Lumiere dwie osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz tego filmu. Wystarczy, że odpowiedzą prawidłowo na pytania: W jakiej galerii znajduje się obraz Davida Hockneya, będący inspiracją dla tytułu filmu? Jak w oryginale brzmi ten tytuł? odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Na podst. materiałów promocyjnych.

Leave a Reply