Reklama

ENERGIA SONICZNA, CZYLI DO CZEGO SŁUŻY OCZYSZCZACZ ULTRADŹWIĘKOWY?

Data:

- Reklama -

abstract-388079_640Oczyszczacz ultradźwiękowy albo inaczej myjka soniczna to urządzenie, które wykorzystuje fizyczne właściwości fali dźwiękowej o wysokich częstotliwościach. Ultradźwięki, bo o nich mowa, stosowane są w wielu dziedzinach; od medycyny po przemysł wytwórczy, zbrojeniowy czy transport. Dowiedz się, do czego oczyszczacz ultradźwiękowy może być użyty w gospodarstwie domowym.

Ultradźwiękowa szczotka

Przy wyjątkowo silnych zabrudzeniach lub w przypadku przedmiotów małych, delikatnych, których powierzchnie znacznie utrudniają tudzież całkowicie wykluczają tradycyjne sposoby mycia, oczyszczacz ultradźwiękowy jest niezastąpiony. Fala dźwiękowa dotrze w najtrudniej dostępne miejsca jak mikroskopijne nawet rysy, pęknięcia bądź załamania. Dzięki technologii ultradźwiękowej usuwa się skamieniały osad, śniedź, rdzę, tłuszcz, brud, pleśń, przebarwienia wywołane przez zarodniki drożdży i grzybów, a także niszczy wiele drobnoustrojów. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla utrzymania standardowych warunków higieny, lecz również w zapobieganiu reakcjom alergicznym.

Oczyszczacz ultradźwiękowy – wyposażenie domu czy warsztatu?

Oczyszczacz ultradźwiękowy znajdzie liczne zastosowania tak w prywatnym gospodarstwie domowym, jak też w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Fale dźwiękowe wysokiej częstotliwości rozbijają osad z kamienia, jaki odkłada się na sitku prysznica, wylewce kranu, ale też na protezach zębowych, wkładkach stomatologicznych oraz aparatach ortodontycznych. Usuwają śniedź lub przebarwienia z przedmiotów metalowych. W związku z tym oczyszczacz ultradźwiękowy doskonale odświeży oprawki okularów, biżuterię, sztućce, narzędzia fryzjerskie i kosmetyczne. Tego typu obiekty obfitują w bogatą ornamentykę, a co za tym idzie, liczne, trudno widoczne zakamarki, szczeliny czy zagłębienia. Możliwość wniknięcia drgań fali dźwiękowej praktycznie wszędzie pozwala z łatwością udrożnić zatkane przewody, końcówki spryskiwaczy urządzeń ciśnieniowych, odrdzewić śruby.

Jak działa oczyszczacz ultradźwiękowy?

Zasada działania myjki sonicznej nie jest zbyt skomplikowana, podobnie jak budowa samego urządzenia. Zależnie od pojemności oczyszczacz ultradźwiękowy ma kształt pojemnika albo pudełka, który należy napełnić wodą. To w wodzie rozchodzą się ultradźwięki, zachodzi zjawisko kawitacji. Wbudowany przetwornik generuje fale dźwiękowe. Podczas ich ruchu następują zmiany ciśnienia, co z kolei skutkuje powstawaniem mikropęcherzyków powietrza. Zwiększają, swoją objętość, aż po osiągnięciu wartości krytycznej ulegają implozji. Powstaje fala uderzeniowa o ogromnej energii, choć na mikroskopijną skalę. Jej impet kruszy wiązania, rozrywa tkanki, łamie połączenia na poziomie cząsteczek, po czym z wielką siłą wymiata je jak ultradźwiękowa miotła. Dlatego właśnie oczyszczacz ultradźwiękowy jest tak skutecznym narzędziem w walce z osadem i zabrudzeniami.

Więcej o myjkach sonicznych na emaks.pl/myjka-ultradzwiekowa.html, gdzie każdy oczyszczacz ultradźwiękowy posiada dokładny opis techniczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wystawa „Drzewo” – twórcza i ekologiczna akcja uczniów

Wystawa uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Konkurs na film o segregacji odpadów

Wkrótce rozpocznie się konkurs Prezydenta Miasta Suwałk, którego celem...