Reklama

„Ring” Gierałtowskiego w Suwałkach

Data:

- Reklama -
Na zdj. Krzysztof Gierałtowski i Andrzej Zujewicz.
Na zdj. Krzysztof Gierałtowski i Andrzej Zujewicz.

W suwalskiej galerii PAcamera w piątek, 15 lipca została otwarta wystawy 110 fotografii – portretów autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego.

Wiosną 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu“ w Toruniu Krzysztof Gierałtowski zaprezentował wybrane fotografie z lat 1975-1985. To właśnie te portrety, połączone w cykl pod nazwą „Ring”, znajdują się obecnie w suwalskiej PAcamerze. – Na potrzeby tamtej wystawy przekopałem moje archiwum – wspominał podczas otwarcia Gierałtowski, dodając, że na wybranych fotografiach pokazuje „ludzi flirtujących z komunizmem”. Menedżerów, ludzi kultury, robotników, twórców.

Zdjęcia towarzyszyły wywiadom prasowym publikowanym w tamtym czasie w tygodniku „itd”, w którym była rubryka „Ring”. Dziennikarz i fotograf odwiedzali niezależnie bohatera – fotograf fotografował, a dziennikarz przeprowadzał z nim wywiad. – Wywiady były relatywnie – jak na tamte czasy – ostre – wspominał Krzysztof Gierałtowski.

Wystawa – największa jak dotąd w PAcamerze, co podkreślił opiekun galerii – Andrzej Zujewicz – będzie dostępna do 4 września 2016 roku.

Krzysztof Gierałtowski jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, a także członkiem – korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPh. W 2007 otrzymał od Ministra Kultury RP srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2014 roku uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą. Ma dom nad Wigrami.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Takich Targów jeszcze nie było!!!

08Rozmowa z Prezesem Zarządu Firmy Racis Development, Szymonem Racisem...

Aluzje – fotografie litewskiego artysty w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wtorku, 6 września aż do połowy listopada w...

Lech Poznań zwyciężył w IV Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza

Zdecydowaną wygraną Lecha Poznań zakończył się dwudniowy IV Turniej Piłkarski...

Co widać z Dachu Europy? Zuzanna Andruczyk w Klubie Podróżnika

Gościem ostatniego, sobotniego (03.09) spotkania w suwalskim Klubu Podróżnika...