Lekkoatleci w Suwałkach

0
171
Na zdj. Konrad Bukowiecki z wyróżnieniem. Na drugim planie Jerzy Skucha.
Na zdj. Konrad Bukowiecki z wyróżnieniem. Na drugim planie Jerzy Skucha.
Na zdj. Konrad Bukowiecki z wyróżnieniem. Na drugim planie Jerzy Skucha.

W piątek, 1 lipca na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach rozpoczęły się zmagania zawodników z 200 klubów w kraju, dla których 70. Mistrzostwa Polski Juniorów to przedsmak 16. IAAF Mistrzostw Świata w Bydgoszczy.

W trakcie oficjalnego otwarcia Mistrzostw Jerzy Skucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do młodych zawodników startujących w różnych konkurencjach przypomniał, że najważniejsi na tych mistrzostwach – młodzi sportowcy walczą o minima na uprawniające do startu w rozgrywanych w połowie lipca w Bydgoszczy 16. IAAF Mistrzostwach Świata U20, o medale, wyniki i kolejne rekordy. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz przypomniał, że zgodę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na organizację w Suwałkach Mistrzostw Polski udało się miasto uzyskać jesienią 2015 roku. Inwestycję zrealizowaną za 12 mln złotych właśnie testują najlepsi młodzi zawodnicy.

Podczas uroczystości otwarcia wyróżnienie IAAF za ustanowienie halowego rekordu w pchnięciu kulą w Toruniu odebrał Konrad Bukowiecki, zawodnik Klubu Gwardia Szczytno. PZLA Odznaki Honorowe przyznał również: Beacie Harasimowicz, Jarosławowi Jutkiewiczowi, Czesławowi Renkiewiczowi, Jadwidze Olbryś, Władysławowi Renowickiemu, Zbigniewowi Wisieckiemu, Waldemarowi Borysewiczowi, Dariuszowi Siwickiemu, Ewie Pietraszewskiej, Łukaszowi Kurzynie i Karolowi Sikorskiemu.

SPRAWDŹ WYNIKI.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply