Reklama

Flamenco Project – koncert na emocje

Data:

- Reklama -

We wtorek, 2 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpiły członkinie „Sonos Kwartetu”: Małgorzata Hlawsa, Marta Huget-Skiba, Anna Grzybała i Joanna Urbańska-Mikszta oraz gitarzysta Grzegorz Skiba i perkusista Krzysztof Nowakowski w programie „Flamenco Project”.

W programie koncertu znalazły się kompozycje m.in.: P. Habichuela, R. Riqueni, I. Fernándeza i A. Piazzolli. „Flamenco Project” to najnowszy pomysł instrumentalistek z „Sonos Kwartetu”. Zespół złożony z muzyków „Aukso” zainaugurował swoją działalność koncertem w Moskwie. Instrumentalistki wystąpiły na zaproszenie tamtejszego Instytutu Polskiego. We „Flamenco Project” – oprócz kwartetu – na scenie grają również: Grzegorz Skiba – doskonale wykształcony gitarzysta i główny inicjator powstania FP oraz Krzysztof Nowakowski, perkusista doskonale znany suwalskiej publiczności m.in. z ubiegłorocznego koncertu Marcina Wyrostka z zespołem Tango Corazon oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „Aukso”. Więcej: MARCIN WYROSTEK – SHOW Z TANGO CORAZON I ORKIESTRĄ AUKSO.

W środę, 3 sierpnia melomani powinni udać się do Gawrych Rudy. Tam, w kościele pw. św. Maksymiliana o godz. 20.00 odbędzie się koncert kameralny w ramach XVII Letniej Filharmonii „Aukso”. W programie: Händel, Chopin, Pawłowski. Zagrają muzycy ACOUSTIC QUARTET w składzie: Mateusz Moś (I skrzypce), Marcin Sidor (II skrzypce), Ewa Sidor (altówka), Mateusz Mańka (wiolonczela).

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Patriotyczno-alternatywne rozpoczęcie jubileuszowego AUKSO

W tym roku Letnia Filharmonia AUKSO po raz dwudziesty...

Wspaniała muzyka, genialni dyrygenci – sobotni koncert AUKSO w SOK-u

Sobotni koncert w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO był...

Spotkanie ze Stanisławem Soyką podczas „Aukso” 2016 (wideo)

Spotkanie ze Stanisławem Soyką odbyło się 6 sierpnia 2016...

Soyka, Aukso i Szekspir w finale Letniej Filharmonii

Spotkanie ze Stanisławem Soyką w Folwarku Hutta pod Suwałkami...