Reklama

Małe kino, wielki koncert: Kev Fox i Andrzej Smolik na Augustoff Live Festival

Data:

- Reklama -

Muzyczne lato na Suwalszczyźnie nie zawodzi także w tym roku. W piątek, 12 sierpnia w ramach AugustOFF Live Festival w augustowskim kinie „Iskra” wystąpili Kev Fox i Andrzej Smolik.

Autor: Anna Barszczewska

Dwaj niesamowici artyści, których wspólna płyta została okrzyknięta najlepszą płytą 2015 roku według „Gazety Wyborczej”, zgromadzili w Augustowie fanów ambitnej muzyki, lubiących eksperymenty.

Kev Fox i Andrzej Smolik to osoby, które połączyła muzyczna pasja i zamiłowanie do przekraczania granic, poszukiwania nowych brzmień i emocji. Słychać to zarówno w wersji studyjnej ich albumu, jak i na koncercie. Ich występ w Augustowie potwierdza, że granie na żywo ma zupełnie inny charakter. Wykonane wersje utworów różniły się nieco od tych znajdujących się na krążku. Jednak taka ich aranżacja zupełnie im nie ujmowała, lecz dodawała charakteru, a przede wszystkim poruszyła publiczność.

Fani byli zachwyceni wykonaniem  Run, Mind the Bright Lights czy Little Older. Dobrze przyjęty został także gość specjalny, czyli Ada Karpińska, która towarzyszyła artystom przy Hollywood. Osoby bywające na koncertach duetu są już przyzwyczajone, że przy tej piosence (na płycie wykonywanej przez Keva i Natalię Grosiak) pojawiają się lokalne artystki.

Podczas koncertu Kev Fox potwierdził informację o tworzeniu kolejnej wspólnej płyty z Andrzejem Smolikiem, przy okazji grając najprawdopodobniej najnowszy singiel. Płyta ukaże się w przyszłym roku – tak przynajmniej wynika z zapowiedzi.

Zarówno artystom w świetnym występie, jak i publiczności we wspaniałej zabawie nie przeszkodziły drobne problemy technicznie. Chwilami było zabawnie, chwilami nastrojowo. Bez wątpienia koncert był interesującym wydarzeniem, pełnym emocji, a wykonania potrafiły wbijać w fotele (koncert odbył się przecież w sali kinowo-koncertowej). Dla niektórych konieczność siedzenia była pewnym ograniczeniem, dlatego, co odważniejsi, podnosili się ze swoich miejsc i oddawali się zabawie.

Brytyjski wokalista potrafił poruszyć augustowską publiczność, która żywo reagowała na jego słowa, wyklaskiwała rytm i żywiołowo nagradzała artystów brawami. Długo prosiła o bis, który okazał się bardzo energetycznym podsumowaniem wieczoru. Wykonane zostały utwory Where did you sleep last night Nirvany i Come Together The Beatles.

Przyjemnie było patrzeć na radość publiczności i artystów, od których biła pasja do muzyki i prawdziwe zaangażowanie. Widać też, jak Smolik i Fox są świetnie zgrani. Interakcje Kev z perkusistą, Aleksandrem Orłowskim również sprawiały bardzo pozytywne wrażenie.

I choć, po wyjściu z koncertu,  można było usłyszeć pewne narzekania na nie najlepszą akustykę sali, to bez wątpienia chwilami można było poczuć się jak na wielkim koncercie dla licznej publiczności.

Piątkowy występ nie jest jednak końcem atrakcji w ramach AugustOFF Live Festival. Już w sobotę (13.08) na rejs z muzyką zapraszają Natalia Zamilska i dj’ejska grupa Beachboys.

Fot. Niebywałe Suwałki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Brodka, Cleo, Stasiuk, Kass: zajrzyj do naszego kalendarza

Najbliższe dni zapowiadają się niezwykle interesująco - przebogaty program...

Takich Targów jeszcze nie było!!!

08Rozmowa z Prezesem Zarządu Firmy Racis Development, Szymonem Racisem...

Aluzje – fotografie litewskiego artysty w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wtorku, 6 września aż do połowy listopada w...

Lech Poznań zwyciężył w IV Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza

Zdecydowaną wygraną Lecha Poznań zakończył się dwudniowy IV Turniej Piłkarski...