Reklama

Wrzesień na tarasie

Data:

- Reklama -

We wrześniu taras widokowy na dachu opery przy ulicy Odeskiej 1 w Białymstoku dostępny będzie w każdą sobotę i niedzielę w g. 11.30-20.00. Bilety można kupić w kasie Opery do godz. 19.00 w cenie 5 złotych.

Dzieci do lat 13 po okazaniu legitymacji szkolnej mają wstęp wolny, ale muszą przebywać pod opieką dorosłego. W godzinach zwiedzania zapewniamy obecność ochroniarza oraz strażaka-ratownika medycznego.

Dach opery to jeden z ciekawszych punktów widokowych miasta.

Stoi tam „Głowa kompozytora” autorstwa Teresy Murak, rzeźbiarki i performerki. Ważnym elementem jej prac jest tematyka ekologiczna – przyroda, łączność człowieka i natury, rośliny i ich związki z ludźmi. W 1974 r. jej pierwszy performance – spacer po Warszawie w sukni porośniętej rzeżuchą – wywołał sensację. Rzeźba kompozytora, podatna na erozję dosłownie wrasta w roślinność pokrywającą dach. Ponoć pogłaskanie jej po nosie przynosi szczęście, może dlatego jest to popularne miejsce zaręczyn i sesji zdjęć ślubnych.

Leszek Matela, ekspert z dziedziny geomancji  jako jedno z ważniejszych miejsc o szczególnej koncentracji energii w Białymstoku wskazał położone tuż przy operze wzgórze Marii Magdaleny, na którym stoi tam zabytkowa cerkiewka. Ona także usytuowana jest w strefie bardzo silnego pozytywnego promieniowania.

– Marzy mi się, by dach opery, średni taras widokowy i całe błonia wokół opery stały się parkiem miejskim – powiedział na początku lata Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. I tak się powoli dzieje.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Sideways Rain” w choreografii Guilherme’a Botelho w białostockiej OiFP

Międzynarodowy Dzień Tańca, który w tym roku przypada 29...

Koncert premierowy płyty „Longing For Home” zespołu Starsabout

Halfway Festival 2018 już w czerwcu, ale zanim usiądziemy...

Szostakowicz i Wajnberg w wykonaniu Trio Lontano w OiFP

Pierwszy kwietniowy koncert przy Podleśnej przyniesie nam wyjątkowe wzruszenia,...

Fair Play Crew w tanecznym programie kabaretowym „Seriously Funny” w OiFP

Z tanecznym programem kabaretowym dla publiczności w każdym wieku...
%d bloggers like this: