Rysować naturalnie – fotorelacja z wernisażu w Chłodnej 20

0
588

Nowa wystawa w galerii Chłodna 20 została otwarta w piątek, 2 września. Są to najlepsze prace Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego, której przyświecało hasło „Rysować”.

Ogólnopolską Wystawę Rysunku Studenckiego organizuje Zakład Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. To już siódma edycja wydarzenia, ale po raz pierwszy mająca wymiar międzynarodowy.

Ekspozycję tworzą prace młodych artystów z Charkowa, Gdańska, Katowic, Kijowa, Krakowa, Lwowa, Mińska, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Poznania i Torunia. Wystawie przyświeca cytat z Dziennika Ferdynanda Ruszczyca: „Wilno, środa 19 V (1920). W ogrodzie Bernardyńskim. Rysują. Pokazuję cienie na ścieżkach jako rysunek natury” (Ferdynand Ruszczyc „Dziennik Cz. II Wilno str. 76). Powyższy cytat przenosi zwiedzających wystawę do początków historii Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. Okazja ku temu jest wyjątkowa, bowiem VII edycja Wystawy Rysunku Studenckiego została włączona w cykl obchodów 70-lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydziału Sztuk Pięknych.

W suwalskiej galerii Chłodna 20 ul. Noniewicza 71 wystawę będzie można oglądać do 14 października 2016 roku.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply