Reklama

Pianista zagra i opowie

Data:

- Reklama -

W środę, 12 października o g. 19.00 na scenie sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2 wystąpi Álvaro Siviero, wybitny pianista z Ameryki Południowej. W programie recitalu, oprócz Fryderyka Chopina, są też utwory Sergiusza Rachmaninowa, Franza Liszta i Heitora Villa-Lobos.

W czwartek, 13 października o g. 14.00 odbędzie się spotkanie z Álvarem „Chopin – moja miłość”, podczas którego artysta opowie o swojej przygodzie z dziełami wielkiego Polaka.

Siviero występuje na scenach całego świata jako solista i kameralista, współpracując z wieloma słynnymi orkiestrami. W 2006 roku w Kurytybie (Brazylia) otworzył obchody 250. rocznicy urodzin W. A. Mozarta wraz z austriackim pianistą P. Guldą. W 2006 został pierwszym brazylijskim pianistą, który uczestniczył w prestiżowych „Masterclass on Beethoven” w Positano (Włochy), organizowanych przez Fundację Wilhelma Kempffa. W 2007 roku zagrał koncert dla papieża Benedykta XVI podczas jego wizyty w Brazylii. Był dyrektorem artystycznym koncertów Estação Embratel Convention Center w Kurytybie. W listopadzie 2009 był jedynym artystą reprezentującym Brazylię na historycznym ogólnoświatowym Spotkaniu Artystów w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. W 2010 roku w São Paulo otworzył obchody 200. rocznicy urodzin Chopina. W 2011 był odpowiedzialny za oficjalny recital otwierający Muzeum Fryderyka Chopina i George Sand przy La Cartuja de Valldemossa – miejscu pobytu Chopina na Majorce. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Koncertowego przy Teatrze São Bento w São Paulo. Pisze o muzyce klasycznej do czasopisma „O Estado de São Paulo”.

Oba wydarzenia będą miały miejsce w sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku.

Koncert i spotkanie organizowane są w ramach XXXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

Białystok – miasto, które daje satysfakcję

Białystok to najlepsze polskie miasto - tak wynika z...

Polska prapremiera „Hobbita” już w sobotę

W najbliższą sobotę (11 maja) w Teatrze Dramatycznym im....

Sufity napinane – coraz częściej wybierane przez mieszkańców i firmy z Białegostoku

Sufity napinane to idealne wykończenie dla nowego domu czy...