Jaką miarę sukcesu zastosować w sporcie – sztukach walki? Liczbę zwycięstw – medali i pucharów, czy może liczbę zawodników – kolejne pokolenia dzieci i młodzieży, które dołączają do szeregów Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin? A może fakt, że od ćwierć wieku klub funkcjonuje w przestrzeni miasta i tworzy jego historię, zachęca, by każdy z zawodników na swój sposób zdefiniował „dążenie do poznania prawdy”?

W sobotę, 5 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się jubileusz 25-lecia klubu i gala karate, której sponsorem tytularnym została spółka Reso Europa Service.

Wśród zaproszonych gości, którzy zabrali głos przed rozpoczęciem pokazów i walk w systemie full contact, znalazł się m.in. Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. – 25 lat to piękna historia. 25 lat to wiele dokonań. Suwalski Klub Karate Kyokushin jest chlubą Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin i bez wątpienia – chlubą polskiego karate. Suwalscy zawodnicy od wielu lat zajmują czołowe miejsca podczas imprez w Polsce i za granicą – dodał Karpiński.

Hasło do rozpoczęcia Reso Gali Karate nadał prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

W trakcie Reso Gali Karate Marek Krejpcio wręczył podziękowania i statuetki sędziom turnieju oraz sponsorom i instytucjom wspierającym działalność klubu, m.in.: przedstawicielom Urzędu Miasta w Suwałkach, Ośrodka Sportu i Rekreacji, firmy RESO Europa Service, liderowi suwalskiego sponsoringu – Bronisławowi Woźnialisowi, właścicielowi firmy Matrix – Cezaremu Taraszkiewiczowi czy Wojciechowi Kowalewskiemu, właścicielowi „Bramy”.

W pierwszej części wieczoru publiczność zgromadzona w hali OSiR obejrzała pokaz form kata – ruchów zawodników zawartych w pewnym określonym schemacie, opartych na sekwencji ataków i obrony. Kunszt w tej dziedzinie polega na połączeniu pracy ciała i umysłu.

W dalszej części jubileuszu najlepsi zawodnicy – Mistrzowie Polski i Europy walczyli w pełnym kontakcie. Sędziowie oceniali ich występy w dwóch trwających po 2 minuty rundach, z minutą przerwy. W hali OSiR, dojo tego wieczoru, w siedmiu walkach wzięli udział: Damian Biłbak z Suwałk i Patryk Karpiński z Ełku, Daniel Biłbak z Suwałk i Daniel Sternik z Konstancina-Jeziornej, Michał Karpowicz z Suwałk i Filip Szeller z Krosna, Sebastian Biłbak z Suwałk i Krzysztof Krupa z Dzierżoniowa, Wojciech Żytkiewicz z Suwałk oraz Tomasz Wloczyk z Wrocławia, Mateusz Muczyński z Suwałk i Adrian Staszewski – reprezentant szczycieńskiego klubu karate, Mateusz Krejpcio z Suwałk i Marcin Krupa z Dzierżoniowa. Walki wygrali: Daniel Biłbak, Wojciech Żytkiewicz i Mateusz Krejpcio. Pozostali zawodnicy zremisowali. Można śmiało powiedzieć, że karatecy z Suwałk okazali się niepokonani podczas RESO Gali Karate.

Shihan, trener i twórca lokalnego ogniwa karate w Suwałkach, Marek Krejpcio podczas jubileuszu 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin odebrał życzenia od wiceministra MSWiA, Jarosława Zielińskiego, który przekazał mu również gratulacje od Andrzeja Dudy, prezydenta RP.

Każdy z uczestników gali mógł został poczęstowany jubileuszowym tortem.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj