Reklama

Kiedy obwodnica Suwałk? Są protesty

Data:

- Reklama -

Obwodnica Suwałk nadal bez oceny oddziaływania na środowisko. Postępowanie miało zakończyć się 5 grudnia. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku przeciągnęła termin jeszcze o miesiąc. Może to wpłynąć niekorzystnie na czas realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Mieszkańcy Suwałk na obwodnicę czekają już długo. Wyłoniony w przetargu wykonawca – firma Budimex – przed rozpoczęciem prac musi poczekać na zakończenie wszystkich procedur administracyjnych. W tej chwili realizacja tej priorytetowej dla Suwałk inwestycji znajduje się na etapie oceny oddziaływania na środowisko. Ustawowy termin już jednak minął.

Beata Bezubik z RDOŚ w oficjalnym zawiadomieniu informuje o „konieczności przeanalizowania obszernego materiału dowodowego”, przesunięcie terminu jest niezbędne również z uwagi na złożony charakter sprawy. Co to oznacza? Protesty i uwagi wniesione przez mieszkańców, a dotyczące przebiegu obwodnicy.

– Wojewoda Podlaski do dnia 5 grudnia prowadził udział społeczeństwa. Działanie to jest obligatoryjne i wynika z ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Podczas udziału społeczeństwa do Wojewody wpłynęły uwagi, protesty, które w chwili obecnej są rozpatrywane. Decyzja RDOŚ zostanie wydana w trybie niezwłocznym po ustosunkowaniu się inwestora do wniesionych uwag – dodaje Beata Bezubik.

Kolejny termin wyznaczony został na dzień 12 stycznia 2017 roku. Problem w tym, że proces budowy wymaga jeszcze od wojewody wydania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. A czas ucieka. Wycinka drzew, która jest nieodzownym elementem prac zaplanowanych przez Budimex, może być zgodnie z polskim prawem prowadzona tylko do końca lutego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ponowny przetarg na strategiczny odcinek S61 Suwałki – granica państwa

Niespełna dwa miesiące po odstąpieniu od umowy wybierany jest...

Jest zgoda wojewody podlaskiego na budowę kolejnego odcinka trasy Via Baltica

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w poniedziałek, 20 maja...

Obwodnica Suwałk już otwarta (foto)

Od soboty, 13 kwietnia można korzystać z 13-kilometrowej obwodnicy...

Na razie nie pojedziemy obwodnicą. Prezydent dostał pismo z GDDKiA

Według GDDKiA na uruchomienie tzw. „przejezdności” obwodnicy Suwałk jeszcze...