„Zwierzęta nocy”. Niedający spokoju, wżerający się w pamięć, niepokojący thriller na podstawie scenariusza i w reżyserii Toma Forda, szokująco przekraczający bariery intymności, pełen napięcia, śmiało eksplorujący cienką granicę między miłością a okrucieństwem, zemstą i odkupieniem win będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere już we wtorek, 10 stycznia o godz. 18.15.

Źródło: Materiały promocyjne.

„Zwierzęta nocy” to opowieść ku przestrodze. Aby godzić się z wyborami, jakich dokonujemy w czasie naszego życia, i aby pamiętać, że pociągają one za sobą konsekwencje. W kulturze, w której wszystko jest tak bardzo jednorazowe, w której tak łatwo coś wyrzucić, pozbyć się czegoś, włączając w to relacje międzyludzkie, związki, ta historia opowiada o miłości, oddaniu, lojalności. To opowieść o izolacji, odosobnieniu, jakie czujemy wszyscy i docenieniu relacji międzyludzkich, które podtrzymują nas przy życiu. Tom Ford

W filmie zobaczymy nominowanych do Oscara Amy Adams i Jake’a Gyllenhaala w roli byłych małżonków, którzy odkrywają mroczną prawdę o sobie nawzajem i sobie jako ludziach.

– W „Zwierzętach nocy” bohaterowie funkcjonują w dwóch równorzędnych światach, oba zresztą są mi bardzo bliskie. Dorastałem w Teksasie, część filmu dzieje się właśnie tam, w Zachodnim Teksasie, co było dla mnie oczywistym wyborem. Równie dobrze czuję się w Los Angeles, w którym mieszka Susan. Wizualizuję w głowie każdy dźwięk, każdą scenę. Zanim więc zaczynamy kręcić, całość filmu, z większością detali, jest już w mojej głowie. Piękno pracy z silną ekipą i doskonałymi aktorami jest zwieńczeniem mojej wizji, mimo że na planie zdarzają się, co naturalne, różne nieprzewidywalne rzeczy. Ale one tylko wzbogacają film – wyznaje reżyser i scenarzysta „Zwierząt nocy”.

Susan Morrow (Amy Adams) wiedzie luksusowe życie u boku męża Huttona (Armie Hammer), choć nie czuje się spełniona i szczęśliwa. Pewnego weekendu, kiedy jej mąż udaje się w jedną z nazbyt częstych podróży służbowych, Susan otrzymuje paczkę, w której znajduje się książka „Zwierzęta nocy”, napisana przez jej byłego męża Edwarda Sheffielda (Jake Gyllenhaal). Byli małżonkowie nie mieli ze sobą kontaktu od wielu lat. W liście, dołączonym do książki, Edward zachęca ją do lektury. To skłania Susan do kontaktu z byłym mężem. Spędzając kolejną samotną noc, Susan oddaje się lekturze książki, która jest jej zadedykowana…

…książka jednak pełna jest wstrząsających wizji, od których kobieta nie potrafi się uwolnić. Przedstawia historię Tony’ego Hastingsa (w tej roli również Jake Gyllenhaal), którego rodzinna podróż zamienia się w koszmar.

Na zdj. Jake Gyllenhaal, fot. materiały promocyjne.
Na zdj. Jake Gyllenhaal, fot. materiały promocyjne.

Pusta teksańska droga, rodzina Hastingsów jedzie samochodem. W pewnym momencie drogę zajeżdża im trzech miejscowych opryszków. Szefem bandziorów jest Ray Marcus (Aaron Taylor-Johnson). Żona i córka Hastingsa zostają porwane, on sam zdany na własne siły. Po długiej drodze udaje mu się dotrzeć na policję i złożyć zeznania przed obliczem surowego, zimnego porucznika Bobby’ego Andesa (nominowany do Oscara Michael Shannon), który zajmuje się sprawą. Między mężczyznami wytwarza się niespodziewanie silna więź. Porucznik obiecuje, że znajdzie bandytów, tymczasem spełniają się najgorsze przypuszczenia Tony’ego co do tego, co mogło stać się z jego żoną i córką…

Poruszona twórczością Edwarda Susan siłą rzeczy powraca do najbardziej intymnych momentów jej love story z autorem książki, którą czyta. Niespodziewanie interpretuje książkę jako opowieść o zemście, opowieść, która każe jej ponownie przemyśleć wybory, jakich dokonała i rozbudzić miłość, której z różnych przyczyn się bała. Staje się czymś na kształt rozliczenia z samą sobą i bohaterami książki.

W nowym filmie według scenariusza i w reżyserii Toma Forda zobaczymy Amy Adams, Jake’a Gyllenhaala, Michaela Shannona, Aarona Taylora-Johnsona, Islę Fisher, Laurę Linney i Michaela Sheena. Za kostiumy odpowiada Arianne Philips. Autorem muzyki do filmu jest Abel Korzeniowski, znany między innymi jako twórca muzyki do „Ziarna prawdy” czy serialu „Dom grozy”. Autor zdjęć to Seamus McGarvey. Scenariusz oparto na podstawie powieści „Tony and Susan” Austina Wrighta.

W naszym konkursie czytelnicy mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „Zwierzęta nocy” w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W którym domu mody Tom Ford rozpoczął karierę projektanta? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem do rezerwacji). KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY! Dziękujemy za udział.

Bilety wygrają osoby, które odpowiedzi udzielą jak najszybciej. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

Patronem medialnym cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere jest portal „Niebywałe Suwałki”.

Pokaz filmu „Zwierzęta nocy” w cyklu „Kino konesera” w Suwałkach

Dodaj komentarz