W Dyskusyjnym Klubie Filmowym „13” w Suwalskim Ośrodku Kultury już 25 stycznia o godz. 18.00 obejrzymy „Dzieciństwo Wodza” w reż. Brady’ego Corbeta. Spotkania i rozmowy o filmach poprowadzi Paweł Bydelski, który zapowiada, że DKF będzie klubem dyskusyjnym nie tylko z nazwy, zrzeszającym odbiorców X muzy w każdym wieku.

W tym roku DKF „13” będzie wzmacniać swoją markę – wspierając również filmowe serie podczas pokazów festiwalowych sprowadzanych do Suwałk z Polski, np. KineDok lub BulbaMovie. W tym półroczu spotkań z twórcami filmu, aktorami lub ludźmi związanymi z branżą co prawda nie będzie, ale w drugiej połowie roku jest szansa np. na spotkania w wersji online oraz rozmowy z ludźmi – specjalistami z obszarów, których produkcje dotyczą.

Wybrane na ten rok propozycje zostaną wzbogacone dodatkowymi pokazami. Wśród zapowiadanych filmów są m.in. „Młyn i krzyż”, „Facebookistan”, „Nadejdą lepsze czasy”, czy „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”. O terminach poinformujemy na naszej stronie.

Tematyka filmów w pierwszej połowie 2017 roku oscyluje wokół totalitaryzmu. Kwestia różnic, zbrojnych konfliktów, podziałów społecznych i braku porozumienia w sferze społeczno-politycznej to tematy bardzo aktualne. Propozycje DKF-u to głównie filmy dokumentalne i kilka produkcji fabularnych.

Dyskusyjny Klub Filmowy 13 zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych na pokazy filmów nagradzanych na światowych festiwalach, prezentujących kino niekomercyjne i zaangażowane społecznie. Do grona „klubowiczów” warto dołączyć, nabywając karnet w bardzo atrakcyjnej cenie: za wszystkie 6 seansów DKF-u 13 zapłacisz tylko 30 zł (5 zł za seans).

Film "Dzieciństwo wodza", materiały promocyjne.
Film „Dzieciństwo wodza”, materiały promocyjne.

W środę, 25 stycznia o godz. 18.00 w SOK-u odbędzie się pokaz filmu „Dzieciństwo Wodza”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2016 r. Ta produkcja to mrożąca krew w żyłach baśń o początkach faszyzmu. Dramat fantastyczno-historyczny opowiada historię chłopca przebywającego w podparyskiej wsi tuż po I wojnie światowej. Wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu… Obserwujemy narodziny tytułowego wodza. W roli głównej – debiutujący Tom Sweet. W filmie występuje również Robert Pattinson, który gra dwie role: przyjaciela domu, a następnie dorosłego dyktatora.

Scenariusz „Dzieciństwa wodza”, który Brady Corbet napisał wraz ze swoją partnerką Moną Fastvold, jest luźno oparty na noweli Jean-Paula Sartre’a o tym samym tytule oraz na powieści „Mag” Johna Fowlesa. Scenografia i dbałość o szczegóły przywołuje klimat arcydzieła Stanleya Kubricka „Barry Lyndon”. Całości dopełnia ścieżka dźwiękowa wirtuoza muzyki współczesnej Scotta Walkera. Film nagrodzono podczas 72. MFF w Wenecji w kategoriach Najlepszy Reżyser i Najlepszy Debiut Fabularny.

Podczas kolejnych spotkań w ramach DKF „13” publiczność obejrzy filmy: „Człowiek” (reż. Yann Arthus-Bertrand) – 22 lutego, godzina 18.00; „Podejrzany Ai Wei Wei” (reż. Andreas Johnsen) – 22 marca, godzina 18.00; „Pod opieką wiecznego słońca” (reż. Witalij Manski) – 19 kwietnia, godzina 18.00; „Aksamitni Terroryści” (reż. Ivan Ostrochovsky, Pavol Pekarčík, Peter Kerekes) – 31 maja, godzina 18.00; „Ostatnie dni miasta” (reżyseria: Tamer El Said) – 21 czerwca, godzina 18.00.

W gronie patronów medialnych pokazów w ramach DKF „13” jest portal „Niebywałe Suwałki”.

W naszym konkursie można wygrać karnet na tegoroczne spotkania DKF w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W filmie „Dzieciństwo wodza” zobaczymy Liama Cunninghama, który widzom znany jest między innymi z udziału w jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. O jakim serialu mowa i jaką role zagrał tam Liam Cunningham? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY W DN. 20.01.2017 R.

Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Zwycięzcę konkursu poinformujemy drogą mailową o zasadach odbioru nagrody.

Dodaj komentarz