Niezły start młodych żeglarzy

Data:

W dniach 13-16 lutego zawodnicy z UKŻ GROT startowali w Mistrzostwach Świata i Europy w kat. DN Junior (do 24 lat). Regaty rozgrywały się w miejscowości Żnin na Jeziorze Żnińskie Duże.

Po rozegraniu 7 wyścigów nasi zawodnicy uplasowali się na dobrych pozycjach w klasyfikacji Mistrzostw Świata: Ola Chmielewska zdobyła 4 miejsce w kategorii dziewcząt (23 w kategorii open), Maciek Chmielewski na 7 miejscu w kategorii open (2 miejsce wśród reprezentantów Polski!!!), a Jakub Krynicki na 19 miejscu w kategorii open.

W czwartek (16 lutego) rozegrane zostały Mistrzostwa Europy, w których przy słabych warunkach wiatrowych Ola Chmielewska do końca walczyła o brązowy medal – ostatecznie kończąc zawody na 4 pozycji w kategorii dziewcząt, przegrywając z reprezentantką Łotwy o zaledwie 2 punkty.

Bardzo dobry wynik naszych zawodników w żeglarstwie lodowym w Mistrzostwach Świata i Europy – debiutantów na imprezie tej klasy – to efekt ciężkich treningów na Jeziorze Wigry prowadzonych przez trenerów klubowych: Maćka Tyczkowskiego i Pawła Cherubina.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzieliła zawodnikom Fundacja PZU.