Augustów z powodzeniem od kilku sezonów organizuje „Kinogranie”A Suwałki? Dzięki Stowarzyszeniu „Chill & Luzz” w terminie od 30 czerwca do 2 lipca w mieście nad Czarną Hańczą odbędzie się I edycja Festiwalu Filmowego, połączonego z warsztatami i pokazami konkursowych filmów.

Słowo od organizatorów ze Stowarzyszenia „Chill & Luzz” (Jacek Chodkiewicz, Maciej Dydyński): Festiwal Filmowy w Suwałkach ma dla nas charakter wyjątkowy. Będzie to pierwsze suwalskie święto kina, skoncentrowane nie tylko na prezentacji form filmowych, ale również na oddaniu swego rodzaju hołdu urodzonemu w Suwałkach Andrzejowi Wajdzie. Przez te 3 dni trwania festiwalu udowodnimy Suwałkom, Polsce i w zasadzie całemu światu, że jesteśmy miastem artystów, miastem, które inspiruje i zachęca do tworzenia, a także miastem, które ma aspiracje do stania się ważnym ośrodkiem filmowym w skali kraju. Naszym celem jest popularyzacja sztuki oraz aktywności filmowej oraz wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych. Na program festiwalu składają się projekcje kina plenerowego nad Zalewem Arkadia, warsztaty filmowe, przegląd nominowanych filmów i gala rozdania nagród. 

W trakcie festiwalu (30 czerwca) uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych w centrum miasta (powstanie nawet profesjonalny plan zdjęciowy), w projekcjach plenerowych nad Zalewem „Arkadia” (1-2 lipca) oraz warsztatach podstaw filmowych (realizacja obrazu, realizacja dźwięku, animacja, montaż – 1 lipca) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

W tej chwili „Chill & Luzz” czeka na zgłoszenia do konkursu filmowego, którego finał odbędzie się 2 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury – podczas gali zostaną zaprezentowane najlepsze realizacje. Termin zgłoszeń do wszystkich konkursów filmowych upływa 20 czerwca 2017 r. Filmy można zgłaszać w trzech kategoriach konkursowych: KONKURS MAKRO [do 3 min]; KONKURS MAŁE FORMY [do 5 min]; KONKURS WIDEO-ARTY [do 3 min].

Więcej informacji na temat konkursu i wydarzenia na stronie: www.festiwalfilmowysuwalki.pl.

Organizatorów wspiera medialnie portal „Niebywałe Suwałki”. W swoim i ich imieniu do kontaktu i współpracy przy Festiwalu Filmowym zapraszamy kolejnych partnerów, sponsorów, wolontariuszy, patronatów medialnych.

Festiwal Filmowy współfinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj