IV Kinogranie  wystartuje już w środę, 28 czerwca w Augustowie. Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej poprowadzi Ryszard Jaźwiński z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Oprócz pokazów filmowych na publiczność czekają muzyczne atrakcje – koncerty Agi Zaryan oraz zespołu Ballady i Romanse.

Do Augustowa przyjadą również: Piotr Stelmach, zajmujący się w radiu muzyką alternatywną i offową oraz Michał Oleszczyk, były dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Dziś publikujemy informacje na temat ostatniego dnia przeglądu. 2 lipca widzowie kina „Iskra” będą mogli obejrzeć dwa musicale  – bardzo współczesny „La la Land” Damiena Chazellego i klasyka w najlepszym wydaniu, czyli „Deszczowa piosenka” z 1952 roku, które staną się pretekstem do panelu dyskusyjnego o amerykańskim musicalu, prowadzonego przez wspomnianego już Michała Oleszczyka.

W niedzielę, 2 lipca o godz. 19:15 pokaz filmu „Deszczowa piosenka”. Gene Kelly, Donald O’Connor i Debbie Reynolds przeniosą widza do roku 1927. Don Lockwood zawdzięcza sławę amanta kina niemego pomyślnemu splotowi okoliczności i swej ekranowej partnerce Linie Lamont, osobie obdarzonej bardzo piskliwym głosem. Nadchodzą jednak czasy kina dźwiękowego i wytwórnia Monumental Pictures, której Don i Lina są gwiazdami, musi stawić czoło konkurencji, która wypuszcza „Śpiewaka jazzbandu”. Zapada decyzja realizacji filmu dźwiękowego. W trakcie zdjęć Don zakochuje się w przypadkowo poznanej aktoreczce rewiowej, Kathy Selden. Początkowa wersja filmu okazuje się totalną klapą, głównie przez ówczesną jakość sprzętu, ale też za sprawą głosu Liny. By ratować produkcję, Don namawia wytwórnię, by przerobiła ją na musical.

Kolejny seans filmu „La la land” rozpocznie się o godz. 21:30. Pomiędzy pokazami odbędzie się panel dyskusyjny o historii amerykańskich musicali. W La la land Ryan Gosling i Emma Stone opowiedzą filmową historię Mii, początkującej aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka oraz Sebastiana, muzyka jazzowego, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Karnet na wszystkie wydarzenia Kinogrania (5 filmów, 2 koncerty) – 120 zł – Imienny; karnet jednodniowy na 28 VI lub/i 2 VII – 20 zł. Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560.

IV Kinogranie – przegląd filmów o tematyce muzycznej w Augustowie

Przez kolejne tygodnie, aż do poniedziałku, 26 czerwca będziemy publikować artykuły dotyczące programu tegorocznego przeglądu w Augustowie. W każdym artykule opublikujemy pytanie konkursowe (w sumie 4 pytania). Aby wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będzie karnet na wszystkie wydarzenia KINOGRANIA, wystarczy „zalajkować” i udostępnić na swoim profilu społecznościowym każdy z artykułów, a po opublikowaniu ostatniego tekstu i pytania, przesłać do nas maila: redakcja@niebywalesuwalki.pl ze wszystkimi odpowiedziami oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem (maile przesyłane na adres redakcji prze zakończeniem konkursu, nie zostaną uwzględnione podczas losowania). Losowanie odbędzie się 27 czerwca (dzień po publikacji ostatniego tekstu) przed godz. 10.00, tego dnia poinformujemy zwycięzcę o zasadach odbioru nagrody.

Dziś publikujemy pytanie nr 4 – ostatnie: Ile Oscarów i w jakich kategoriach otrzymał film „La La Land”?

KONKURS ZAKOŃCZONY I ROZSTRZYGNIĘTY. KARNET WYGRAŁA p. MARZENA ŁASKOWSKA.

Leave a Reply