W niedzielę, 25 czerwca w kościele ewangelicko-augsburskim w Suwałkach zagrał – kolejny po Witku Muzyku Ulicy – artysta zaproszony do udziału w zbiórce na remont najstarszych organów w mieście. Pochodzący z Suwałk Paweł Swiernalis to muzyczne odkrycie ostatnich lat.

Muzyka Swiernalisa jest połączeniem kilku gatunków. Charakterystyczny klimat utworów podkreślają przejmujące autorskie teksty, opisujące różne etapy życia tego młodego artysty. Podczas koncertu w Suwałkach publiczność mogła usłyszeć m.in. kompozycje z jego debiutanckiej płyty „Drauma”, w której tworzeniu Swiernalisa wsparli: Zabrocki oraz Artur Chołoniewski z zespołu Terrific Sunday.

Koncertowi towarzyszyła również licytacja, podczas której organizatorom udało się zebrać kwotę 2326,50 zł. Wylicytowano m.in.: vouchery na zakup mebli; sękacze; voucher do suwalskiego escape roomu; vouchery na spływ kajakowy; na przejazd off-roadowy; vouchery na strzelnicę; dwuosobowe zaproszenie na kolację z artystami w Kuchni u Alika oraz vouchery na atrakcje w Parku Linowym Twierdza Jaćwingów.

Więcej informacji na temat organów i trwającej akcji na stronie: www.zbieramynaorgany.pl

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Marcin Wasilewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj