Mażoretki z tytułami

Zespoły „Flex” i „Fleksik” doskonale zaprezentowały się na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2017 w Białymstoku.

Zespoły z pracowni tanecznych prowadzonych przez Jagodę Tylendę w Suwalskim Ośrodku Kultury rywalizowały z innymi zespołami mażoretek o tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego i tytuł Gold Team. W tegorocznych Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2017 w Białymstoku brało udział blisko 35 zespołów z Polski i Białorusi. Razem na scenie zaprezentowało się 420 mażoretek w kategoriach: formacje, solo, duo, trio i miniformacje.

Zespół FLEX (seniorki) zdobył I miejsce w kat defilada baton seniorki oraz I miejsce w kat. scena baton seniorki i tym samym wywalczył tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego w kat. baton formacje seniorki. Zespół brał udział również w Turnieju Gold Team, gdzie liczy się punktacja wszystkich prezentacji w poszczególnych kategoriach i zdobył II Miejsce i Tytuł SILVER TEAM.

Ponadto seniorki i juniorki zdobyły następujące miejsca na podium: I miejsce w kat. solo baton juniorki – Natalia Dobrzyń; I miejsce w kat solo 2x baton seniorki – Jesika Safinowska; I miejsce w kat. duo baton seniorki – Eliza Adamska i Julia Poulakowska; II miejsce w kat. duo baton seniorki – Aleksandra Romanowska i Martyna Andruszkiewicz; I miejsce w kat. solo baton seniorki – Izabela Matusiewicz; III miejsce w kat. solo baton seniorki – Jesika Safinowska; I miejsce w kat. mini formacja baton seniorki – zespół FLEX.

Zespół FLEKSIK (kadetki) zdobył I miejsce w kat. defilada baton kadetki oraz I miejsce w kat. scena baton kadetki, i również wywalczył tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego w kat. baton formacje kadetki.

Ponadto kadetki i juniorki zdobyły następujące miejsca na podium: II Miejsce w kat. solo baton kadetki – Nikola Safinowska; * II Miejsce w kat. duo pom-pon – Nikola Safinowska i Martyna Podbielska; III Miejsce w kat. duo baton kadetki – Julia Kozielska i Roksana Przekop; III Miejsce w kat. solo juniorki – Roksana Przekop.

Warto podkreślić, że każde zdobyte miejsce to również tytuł Mistrza, I oraz II Wicemistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego. Zwycięskie zespoły będzie można zobaczyć na antenie TVP ABC w dwuczęściowej relacji z tegorocznego XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2017, na którym FLEX zdobył I miejsce i Złota Muszelkę Wigier, a FLEKSIK II miejsce i Srebrną Muszelkę Wigier (25 czerwca i 2 lipca od godziny 16:00).