Nie przegap Kinogrania – zespół Ballady i Romanse wystąpi w Augustowie

0
95
Fot. Oficjalny fanpage zespołu Ballady i Romanse.

Sisters evil pop, czyli muzyka sióstr Wrońskich, zabrzmi na pokładzie statku Sajno podczas tegorocznej edycji przeglądu “Kinogranie”. Zespół “Ballady i Romanse” będzie można usłyszeć w Augustowie w piątek, 30 czerwca o godz. 20.30. A u nas – szansa na wygranie karnetu i pytanie drugie.

Zespół Ballady i Romanse powstał 2007 roku. Został założony przez dwie siostry Zuzannę i Barbarę Wrońskie. Pierwszą płytę pt. „Ballady i Romanse” siostry wydały w roku 2008. Kolejny krążek „Zapomnij” ukazał się trzy lata później. Album został nominowany do Paszportów Polityki, a siostry do nagrody „Wdechy”. Otrzymały też nagrodę “Gwarancji Kultury” TVP Kultura, a ich album został płytą roku 2011 według Gazety Wyborczej.

W 2015 roku publiczność mogła obejrzeć musical o siostrach syrenach w Warszawie – „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Film otrzymał wiele prestiżowych nagród na festiwalach w kraju i za granicą, wśród nich najważniejszą na Festiwalu Filmów Sundance 2016 za unikalną wizję i design oraz w Gdyni 2015 za najlepszy debiut. W 2016 roku ukazała się trzecia płyta zespołu “Córki Dancingu” – soundtrack filmu pod tym samym tytułem.

Cena biletu: 40 zł. Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560. Osoby wybierające się na koncert powinny uwzględnić, że na statku Sajno będzie znajdował się bufet (wnoszenie własnego alkoholu na pokład zabronione), a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert może zostać przeniesiony do klubu Iskra (ul. 3 Maja 38, wejście od ul. Hożej).

IV Kinogranie – przegląd filmów o tematyce muzycznej w Augustowie

Cennik Kinogrania: bilet na jeden film – 13 zł; karnet na wszystkie projekcje – 40 zł (5 filmów); karnet na 28 VI (2 filmy) – 20 zł; karnet na 2 VII (2 filmy) – 20 zł; karnet na wszystkie wydarzenia Kinogrania (5 filmów, 2 koncerty) – 120 zł – Imienny. Koncert Aga Zaryan – 50 zł; koncert Ballady i Romanse (statek)- 40 zł.

Przez kolejne tygodnie, aż do poniedziałku, 26 czerwca będziemy publikować artykuły dotyczące programu tegorocznego przeglądu w Augustowie. W każdym artykule opublikujemy pytanie konkursowe (w sumie 4 pytania). Aby wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będzie karnet na wszystkie wydarzenia KINOGRANIA, wystarczy „zalajkować” i udostępnić na swoim profilu społecznościowym każdy z artykułów, a po opublikowaniu ostatniego tekstu i pytania, przesłać do nas maila: redakcja@niebywalesuwalki.pl ze wszystkimi odpowiedziami oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem (maile przesyłane na adres redakcji prze zakończeniem konkursu, nie zostaną uwzględnione podczas losowania). Losowanie odbędzie się 27 czerwca (dzień po publikacji ostatniego tekstu) przed godz. 10.00, tego dnia poinformujemy zwycięzcę o zasadach odbioru nagrody.

Pytanie nr 2: W jakich zespołach występowały wcześniej siostry Wrońskie?

Dodaj komentarz