Autentycznie – muzycznie. Za nami „Oj Wiosna ty Wiosna”

0
498

Stara szkoła w Kuklach po raz kolejny wypełniła się muzyką. Przez kilka ostatnich dni (13 – 16 lipca) na Suwalszczyźnie można było odczuć „wiosnę latem” – czyli XII edycję Festiwalu „Oj Wiosna Ty Wiosna”.

Festiwal „Oj Wiosna ty Wiosna” to doroczna okazja, aby choć na chwilę uwolnić się od natłoku obowiązków i przenieść się do krainy muzyki, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu brzmiała na co dzień i od święta. Nawet nazwa wydarzenia – „Oj Wiosna ty Wiosna” nawiązuje do tradycji wiejskiej kultury śpiewanej i przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Celem Festiwalu jest więc spotkanie, poznanie i zrozumienie tradycji wiejskich – w najbardziej pozytywnym i inspirującym wymiarze.

W tym roku w programie Festiwalu znalazły się warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci; warsztaty śpiewu i warsztaty instrumentalne oraz zajęcia taneczne. W czasie wieczornych zabaw przygrywali muzykanci z: Kapeli Zdzisława Marczuka, Kapeli Butrynów i Chłopcy z Nowoszyszek. Festiwal „Oj Wiosna ty Wiosna” to pomysł Stowarzyszenia „Krusznia” i przyjaciół.

Fot. Organizatorzy

Leave a Reply