Rozpoczęła się XVIII edycja Letniej Filharmonii „AUKSO” na Suwalszczyźnie. Za nami spotkanie z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym i koncert inaugurujący tegoroczne wydarzenie – poświęcony pamięci zmarłego w 2016 roku artysty Alojzego Nawrata.

Muzycy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy „AUKSO” w niedzielę, 30 lipca wystąpili w Suwalskim Ośrodku Kultury z programem, w którym znalazły się kompozycje G. F. Telemanna, B. Brittena i arie W. A. Mozarta. Orkiestrze pod batutą Marka Mosia towarzyszył tenor – Karol Kozłowski. A skoro na sali obecny był gość festiwalu – Zygmunt Konieczny, nie obyło się bez niespodzianek. Orkiestra zagrała dwa utwory obchodzącego w tym roku jubileusz kompozytora – „Modlitwa i nadzieja” oraz „Jasminum”. Ich wykonanie zakończyły owacje na stojąco, skierowane do kompozytora przez publiczność i orkiestrę. Ta muzyczna niespodzianka była swoistą zapowiedzią poniedziałkowego koncertu kameralnego „Filmowo i nie tylko…” z utworami Zygmunta Koniecznego (początek o godz. 20.00 w SOK).

Pamięć o Alojzym Nawracie, artyście związanym z Suwalszczyzną, któremu poświęcony był koncert inauguracyjny, również została zaznaczona podczas występu – przed częścią artystyczną Kasylda Nawrat, żona artysty przekazała „AUKSO” w artystyczne użytkowanie skrzypce. To nie jedyny element wspomnieniowy – odwiedzający Suwalski Ośrodek Kultury tuż przy wejściu znajdą niewielką ekspozycję rzeźb Alojzego Nawrata.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Sprawdź, co jeszcze znalazło się w programie XVIII Letniej Filharmonii AUKSO. Szczegóły w linku poniżej.

XVIII LETNIA FILHARMONIA AUKSO – Wigry 2017

Przypomnijmy, że koncerty Orkiestry AUKSO na Suwalszczyźnie odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzyletni projekt opiewa na kwotę ponad 520 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj