Aktywność społeczna i sponsoringowa od kilku lat są bardzo ważnym elementem działalności RESO Europa Service. Dzięki swojemu zaangażowaniu suwalska spółka zaczęła być postrzegana jako mecenas kultury, nauki i sportu, a w ostatnim czasie także jako lider suwalskiego sponsoringu. Oprócz stałej współpracy ze stowarzyszeniami sportowymi, Suwalskim Ośrodkiem Kultury czy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, RESO uczestniczy w wielu innych projektach. A na horyzoncie pojawiają się kolejne.

Po pierwsze – wychowanie

Jednym z najważniejszych elementów działalności społecznej RESO jest wspieranie organizacji, które zajmują się wychowywaniem dzieci. Należą do nich m. in. stowarzyszenia Akademia 2012, Salos Suwałki czy Suwalski Klub Karate Kyokushin, z którymi RESO związała się stałą umową sponsoringową.

– Do statutowych zadań naszych partnerów należy wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport. Jest to idea bliska naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service.

W ostatnim czasie Zarząd RESO podjął również decyzję o wsparciu działań Fundacji na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, która zajmuje się organizacją pobytu wakacyjnego w naszym kraju dla polskich dzieci z Białorusi. Dzięki działalności fundacji w okresie letnim z kolonii skorzysta ok. 250 dzieci zza wschodniej granicy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Wszystko po to, aby nasi rodacy mogli zwiedzić Polskę, aktywnie wypocząć i wrócić do domów z dobrymi wspomnieniami oraz nowymi umiejętnościami, a także większą wiarą w siebie i rozbudzonym poczuciem jedności z krajem swojego pochodzenia.

Na sportowo

Miesiąc temu w Suwałkach odbyły się największe w tej części kraju zawody biegowe „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Uczestnicy imprezy startowali w trzech dyscyplinach – w „Suwalskiej ćwiartce” na 10,5 km, w biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team” oraz w „Suwalskich debiutach”. W tegorocznej edycji „RESO Suwałki 10,5” wzięło udział 1013 osób.

„RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń sportowych w regionie. Po drugiej edycji dostrzec można, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy z całej Polski. Trzecia edycja „RESO Suwałki 10,5” odbędzie się 2 czerwca 2018 roku.

Kulturalnie – teatralnie i muzycznie

Kilka miesięcy temu RESO weszła również na pole wspierania lokalnej kultury, czego owocem stało się nawiązanie współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury przy organizacji jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem

„O Złotą Podkowę Pegaza”. Efektem udanej kooperacji było podpisanie kolejnych umów sponsoringowych. RESO zdecydowała się dołożyć swoją cegiełkę do organizacji XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2017”, Suwałki Blues Festival 2017 oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”.
– „Wigraszek” to przede wszystkim wspieranie młodych aktorskich talentów. Dzięki takim wydarzeniom dzieci i młodzież mają szansę rozwijać swoje pasje, a przy okazji zaprezentować się szerszej publiczności, co na pewno stanowi dla nich pewne wyzwanie – powiedział Tomasz Szyszko, starszy specjalista ds. marketingu RESO Europa Service.

W dniach 6-9 lipca 2017 r. Suwałki zmieniły się w stolicę bluesa. Tegoroczny Suwałki Blues Festival rozpoczął się od występu obchodzącej 40-lecie działalności artystycznej Martyny Jakubowicz. Podczas kolejnych trzech dni na scenie wystąpili m. in. Fantastic Negrito, Doyle Bramhall II, Joe Louis Walker, Dżem czy The Original Blues Brothers Band.

– Suwałki Blues Festival to marka sama w sobie. Po raz pierwszy zaangażowaliśmy się w pomoc przy organizacji festiwalu ze względu na jego dziesiątą edycję. Wiedzieliśmy, że wszystkim zależy, aby jubileuszowy Suwałki Blues Festival był naprawdę wyjątkowy. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że udało się tego dokonać – dodał Szyszko.

Suwalczanie oraz licznie odwiedzający miasto turyści mogą liczyć na kolejne dawki pozytywnych muzycznych emocji. Pięć dni po Suwałki Blues Festival Suwalski Ośrodek Kultury rozpoczął cykl Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”. W każdy piątek, począwszy od 14 lipca aż do 25 sierpnia, o godz. 20:00 odbywać się będą koncerty na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wystąpią zespoły z Suwałk, Białegostoku, Ostródy, Rzeszowa, Warszawy czy Białej Podlaskiej. Jest to kolejny projekt, który SOK organizuje przy wsparciu RESO Europa Service.

Plany na przyszłość

RESO zapowiada realizację kolejnych projektów we współpracy ze swoimi partnerami. – Na pewno będziemy kontynuować udaną współpracę z dotychczasowymi partnerami. Mamy kilka stałych projektów, które będziemy chcieli rozwijać. Oprócz tego pojawią się nowe wydarzenia, takie jak chociażby Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym – zdradził Bronisław Woźnialis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj