Tylko w tym roku – od stycznia do lipca – miasto sfinansowało lub partycypowało w kosztach sześciu wydarzeń, których organizacja kosztowała ponad 1,1 mln złotych. Czy trzeba wydawać więcej? Pojawił się pomysł organizacji pikniku rodzinnego.

W ciągu ostatnich 5 lat na imprezy masowe z udziałem lub przy współudziale środków z budżetu miasta Suwałki została przeznaczona kwota prawie 4,2 mln zł (dane uwzględniają okres od czerwca 2013 roku do lipca 2017 roku). Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej padło pytanie o piknik rodzinny.

Zdaniem prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza wydarzeń plenerowych w mieście już teraz jest całkiem sporo. Pytanie – czy propozycje te trafiają w gusta mieszkańców?

– W 2018 roku roku chcemy wydarzenie wzbogacić o nowe elementy związane z jubileuszem 350-lecia sprowadzenia kamedułów. Być może odsłonimy wtedy rzeźby św. Rocha i św. Romualda – zapowiedział prezydent.

Największym wydarzeniem plenerowym odbywającym się w Suwałkach jest oczywiście Suwałki Blues Festival, którego budżet w tym roku – roku jubileuszowym był rekordowy.

Poniżej znajdują się infografika obrazująca wydatki i listę imprez plenerowych oraz sonda. Zachęcamy do kontaktu: redakcja@niebywalesuwalki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj