Podpisanie umowy na budowę Suwałki Arena czyli hali sportowo-widowiskowej przy ul. Zarzecze w Suwałkach odbyło się we wtorek, 14 listopada w Urzędzie Miejskim. Największy do tej pory obiekt sportowo-widowiskowy w mieście za ponad 36 mln zł wybuduje i wyposaży warszawskie Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX Sp. z o.o.

Powierzchnia użytkowa Suwałki Arena to ponad 6600 m². Hala o wysokości 12,8 m będzie miała powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W planach jest także sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. W całym województwie podlaskim, ale też w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych. Budowa obiektu powinna zakończyć się w maju 2019 roku.

Część kosztów budowy Suwałki Arena pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wstępnie mowa jest o kwocie 10 mln zł. Miasto zabiega jednak o zwiększenia wsparcia. Prośby w tej sprawie już trafiły do resortu sportu, a także do Zarządu Województwa Podlaskiego.

Wykonawca – firma UNIMAX Sp. z o.o. deklaruje, że prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Artur Ciołek Prezes Zarządu PB Unimax Sp. z o. o. i Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk, fot. UM w Suwałkach

Zobacz Suwałki Arenę. Będzie kosztowała prawie 40 mln zł (wizualizacje)

Dodaj komentarz