Grodzieńska niezależna scena muzyczna zaprezentuje się w Suwałkach – w Black Pub Komin 11 listopada o godz. 20.17. Bilety na trzy undergroundowe projekty już w sprzedaży.

Bilety: w dniu koncertu – 20 PLN; przedsprzedaż do 15.11 – 10 PLN; po 15.11 – 15 PLN (przedsprzedaż w Black Pub Komin albo 787335252 – Piotrek).

Undergroundowy desant z Grodna to między innymi dobrze znane suwalskiej publiczności Dzieciuki, punk-folkowa formacja, która w grodzie nad Czarną Hańczą wystąpi już po raz siódmy. Tym razem Dzieciuki przywiozą ze sobą młody punk-rockowy zespół SND oraz legendarny na tamtejszej disco-punk projekt Ultra Pultra.

Dzieciuki – w Suwałkach formacja zakończy swoją kolejną trasę po Polsce, Czechach i Niemczech. Grający punk-folk zespół z Grodna powstał w 2012 roku – został stworzony z muzyków wywodzących się z różnych undergroundowych formacji. Ma na swoim koncie dwa albumy Haradzieński Harmidar (2014) i Recha (2016). Większość tekstów traktuje o historii Białorusi. Zespół wykorzystuje każdą okazję, by zagrać dla swoich fanów na Białorusi, jednak z różnych przyczyn często jest to niemożliwe. Dlatego Dzieciuki częściej grają za granicą – mają za sobą koncerty w Czechach, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Niemczech, Litwie, Ukrainie i oczywiście w Polsce. W naszym kraju zagrali już około 50 koncertów. Dosyć szerokim echem odbiła się tu ich interpretacja piosenki Jerzego Filasa „Czarny Chleb i Czarna Kawa” (biał.”Čorny chleb i harbata)”, a także utwór z ostatniej płyty „Tadevuš Kasciuška”. Dzieciuki wraz z krakowską formacja Hańba tworzą projekt „Hańbuki”. Zespół brał udział w licznych festiwalach w Polsce – Rock na Bagnie, Cieszanów Rock Festiwal, Sever Rock w Węgorzewie, Solidarni z Białorusią, Basowiszcza, Jeżowe Rock Festiwal, na Ukrainie Taras Bulba Festiwal, w Niemczech – Nustock, na Białorusi – Chavajsia ŭ Bulbu. W 2014 roku białoruski niezależny portal muzyczny tuzin.fm przyznał Dzieciukom tytuł Bohaterów Roku.

Dzieciuki przywiozą ze sobą i innych przedstawicieli grodzieńskiego podziemia: punk-rockowy zespół SND i synthe-popowy projekt ULTRA PULTRA.

Wydarzenie na FB.

W naszym konkursie czytelnicy „Niebywałych Suwałk” mogą wygrać 1 podwójne zaproszenie na koncert i czapeczkę. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Z jakimi zespołami Dzieciuki występowały do tej pory na suwalskiej scenie? Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 7 listopada do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy – w pierwszym losowaniu wybrana zostanie osoba, która otrzyma zaproszenie, w drugim – czapeczkę.

[contact-form][contact-field label=”Podpis” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Witryna internetowa” type=”url” /][contact-field label=”Wiadomość” type=”textarea” /][/contact-form]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj