W najbliższą sobotę, 3 lutego „Na Starówce” w Suwałkach (Warka, ul. Chłodna 2) o godz. 20.00 rozpocznie się koncert zespołu „Luxtropeda”. LITZA, HANS, DRĘŻMAK, KMIETA i KRZYŻYK są właśnie w trakcie zimowej trasy koncertowej.

„Luxtorpedę” fani mogli usłyszeć m.in. podczas ubiegłorocznej edycji Przystanku Olecko. W roku 2016 zespół wydał czwartą płytę „Mywaswynas” (nie licząc epki w 2015 roku), czy rok 2018 przyniesie kolejne wydawnictwo? Litza „odgrażał się” w wywiadach, że byłoby to dobre ukoronowanie jego 50. urodzin. Zobaczymy, czy 15 kwietnia 2018 roku Litza album będzie miał w ręku.

„Luxtorpeda” gra od 2010 roku. Zespoł powstał z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak: Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce, niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock” – została uznana za najlepszy zespół roku, wygrała w rankingu na płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.

9 maja 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III. Dwa lata później zespół wydał trzeci krążek „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Czwarta płyta „Mywaswynas” została ciepło przyjęta przez krytyków i publiczność, uzyskując dobre recenzje: „Mywaswynas” to album, który pokazuje, że Luxtorpeda jest niesamowicie płodna artystycznie. Co ważne, nie idzie jedynie w ilość, ale także jakość. I to taką przez naprawdę duże „J”. Ich trzy poprzednie płyty wśród przedstawicieli branży muzycznej uzyskiwały maksymalne lub prawie maksymalne noty. „Mywaswynas” tej średniej na pewno nie zaniża. Muzyka – Onet.pl

W naszym konkursie mamy do wygrania 2 pojedyncze bilety na koncert LUXTORPEDY w Suwałkach. Do piątku, 2 lutego do godz. 18.00 czekamy na maile (redakcja@niebywalesuwalki.pl lub formularz poniżej) z odpowiedzią na pytanie: Czym była luxtorpeda z nazwy zespołu? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrały: Karolina Gałkiewicz i Agnieszka Jakubanis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj