W niedzielę, 11 marca odbyła się druga edycja biegu Grand Prix Kierunek Ultra o Puchar Folwarku Hutta. Mimo szarości za oknem, na starcie pojawiło się aż 53 zawodników, gotowych na zmagania z ciekawą trasą Wigierskiego Parku Narodowego. Mieli do pokonania 10 km pagórkowatego terenu.

Źródło: Fundacja „Kierunek Ultra”

Walka trwała do końca, lód i śnieg na trasie nie były przeszkodą dla nikogo, wszyscy cali i zdrowi stawili się na mecie gościnnego Folwarku Hutta. Warto zaznaczyć, że piękno okolic przyciąga biegaczy nie tylko z Suwałk, na starcie pojawili się mieszkańcy Białegostoku, Sejn, Olecka, Augustowa, a nawet Wilna.

Najlepsi wśród mężczyzn okazali się: Petras Pranckunas – 42,01, Patryk Pałkiewicz – 42,36, Rafał Niewiarowski 48,27. Najszybsze kobiety to: Joanna Karczewska – 48,40, Izabela Szermińska – 53,39, Sabina Osyda – 57,51.

Kolejny edycja biegu odbędzie się 15 kwietnia. – Czekamy na wszystkich, powitajmy wiosnę razem – zachęca Iwona Łobasiuk z Fundacji „Kierunek Ultra”.

Biegi w cyklu Grand Prix Kierunek Ultra o Puchar Folwarku Hutta odbywają się pod patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Mariusz Rosłaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj