Z tanecznym programem kabaretowym dla publiczności w każdym wieku wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej Fair Play Crew – białostocka grupa taneczna, której marcowe harce sceniczne zawróciły w głowie publiczności. Supergrupa białostockich tancerzy zaprasza ponownie na swój program „Seriously Funny” w operze już 6 i 7 kwietnia!

Fair Play Crew, wywodząca się z Białegostoku grupa taneczna i prowadzona przez nich szkoła tańca Fair Play Dance Studio wiele lat temu rozsławiły nasze miasto jako stolicę tańca. Jej założycielami są Cezary „Kruk” Krukowski, Wojciech „Blacha” Blaszko, Karol „Niecik” Niecikowski, Rafał „Roofi” Kamiński oraz Artur Kosicki, który zarzucił taniec na rzecz prawa. Kilka lat później skład wzmocnili Błażej „Bzyga” Górski i Marcin Rogalski. Razem tworzą grupę tancerzy, choreografów i kreatywnych twórców, którzy dzięki swojemu talentowi i pasji mają dziś na koncie realizację wielu prestiżowych projektów tanecznych, teatralnych i medialnych. W ciągu 20 lat działalności artystycznej zdobyli szereg nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą.

Fair Play Crew to także producenci spektakli teatralnych i musicali; ich najbardziej znane produkcje to „Metropolish” czy „Morosophus” (wyróżniony nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W 2015 roku zasłynęli spektaklem „Amatorologia” – pierwszą polską komedią taneczną, z którą w brawurowym stylu wygrali PAKĘ, najważniejszy w Polsce festiwal kabaretowy. Dwa razy do roku, za sprawą FPC, Polskę odwiedzają setki miłośników tańca z całej Europy – a to dzięki cyklicznemu festiwalowi Fair Play Dance Camp.

W Operze i Filharmonii Podlaskiej wystąpią w tanecznym programie kabaretowym „Seriously Funny”. Wojciech Blaszko, Błażej Górski, Rafał Kamiński, Cezary Krukowski, Karol Niecikowski i Marcin Rogalski opowiadają tu przezabawne historie uniwersalnym językiem ruchu, tańca, gry aktorskiej i pantomimy. Dowcipny, błyskotliwy, zaskakujący! Zrodził się z połączenia niegasnących pokładów abstrakcyjnego poczucia humoru, wieloletniego doświadczenia scenicznego, znakomitych, bezkonkurencyjnych umiejętności, świetnej muzyki, efektów dźwiękowych na żywo. Dzięki temu, że bawi bez słów, zrobił już furorę w Chinach, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii czy na Słowacji, ciesząc się wzięciem u publiczności w każdym wieku.

Fot. Materiały promocyjne OiFP

W naszym konkursie można wygrać jedno podwójne zaproszenie na sobotni, 7 kwietnia, występ taneczno-kabaretowy grupy Fair Play Crew o godz. 19.00 w Sali kameralnej OiFP przy ul. Odeskiej 1. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W jakich spektaklach Teatru Dramatycznego w Białymstoku wystąpiła grupa Fair Play Crew? Na mailowe odpowiedzi (redakcja@niebywalesuwalki.pl) czekamy do 5 kwietnia do godz. 11.00. Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie w konkursie wygrała Maria Jasionowska. Tylko dwie nadesłane odpowiedzi okazały się poprawne: chodziło o spektakle, nie spektakl, a więc o następujące sztuki: Lot nad Kukułczym Gniazdem, Baby Blues, Pipi Pończoszanka, Eksperyment Serce, Ożenek, Pinokio i Amatorologia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj