Pięcioro zawodników MTB Suwałki wybrało się w długą podróż do Międzyrzeca Podlaskiego (300 km od Suwałk) i Siemiatycz (230 km), gdzie odbyły się dwa kolejne etapy Maratonów Kresowych. W dwóch startach kolarze zdobyli 5 medali.

Autor: Maciej Marcinkowski

Kolarze Międzyrzec Podlaski odwiedzili 20 kwietnia. Zawody odbywały się w rzadko organizowanej dla wyścigów MTB formule jazdy indywidualnej na czas XCT. Na płaskiej, ale bardzo trudnej technicznie trasie i przy silnie wiejącym wietrze medale zdobyli ci, którzy już przyzwyczaili do swoich sukcesów, mianowicie: Małgosia Walendzewicz – 1 miejsce w kat. K 5 oraz Andrzej Bąkała – 1 miejsce w kat. 6. Miłą niespodzianką był natomiast wynik Maćka Marcinkowskiego, który po raz pierwszy stanął na pudle w Maratonach Kresowych, zajmując 3 miejsce w kat. M 5.

Z kolei Siemiatycze stały się miejscem zmagań w dniu 21 kwietnia. Wszyscy zawodnicy MTB Suwałki startowali na dystansie półmaratonu. Tym razem na trasie było już sporo górek i trudnych technicznie zjazdów przebiegających po mocno ukorzenionym podłożu. Duży wpływ na trudność trasy miało piaszczyste podłoże, które z powodu braku opadów deszczu w ostatnim okresie, skutecznie wymęczyło startujących. Tradycyjnie na siemiatyckiej trasie była dwukrotna przeprawa przez szeroką na 6-7 m rzeczkę, której nie dało się przebyć suchą nogą. Na podium stanęli i medale zdobyli niezawodni: Małgosia Walendzewicz 1 miejsce w kat. K 5 oraz Andrzej Bąkała 2 miejsce w kat. M 6.

Oprócz wyżej wspomnianych medalistów oba wyścigi ukończyli również Krzysztof Wilczyński i Grzegorz Ślinko.

Więcej informacji na stronie MTB Suwałki.