Wielka Gala Podlaskiej Marki Roku za nami. We wtorkowy wieczór 24 kwietnia na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pojawił się między innymi Zenon Martyniuk, a także Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” wraz z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk oraz Alicją Andrulewicz, p.o. dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Źródło: Wrota Podlasia

W kategorii PRODUKT UŻYTKOWY zwyciężyły budynki wielorodzinne Unihouse. Honorową statuetkę i czek na 10 tys. zł odebrał zaś Roman Jakubowski, Dyrektor Unihouse Oddziału Unibep SA: – Dziękuję bardzo serdecznie za nagrodę w imieniu własnym, w imieniu właścicieli firmy, ale także pracowników, których w Unihousie pracuje już kilkuset, a współpracuje niemal drugie tyle – podkreślił dyrektor. I dodał: – Droga do tej podlaskiej nagrody prowadziła nas przez Norwegię. Bo najpierw musieliśmy wybudować dwa tysiące mieszkań, by zdobyć uznanie tutaj.

W kategorii PRODUKT SPOŻYWCZY zwyciężyła Spółdzielnia Mleczarska w Łapach. Nagrodę odebrał Antoni Żdanuk, prezes Spółdzielni: – Bardzo dziękuję Kapitule za docenienie walorów naszych produktów, bo produkt smaczny, to produkt naturalny. Dziękuję rolnikom i pracownikom oraz internautom, którzy tak nas wsparli w głosowaniu internautów – mówił zadowolony prezes łapskiej spółdzielni.

W kategorii ODKRYCIE wygrał prof. dr hab. Piotr Jaranowski: – Wykład macie już za sobą, ja tylko powiem, że jestem szczerze zdumiony i moje zdumienie może być porównywalne tylko z tym co przeżyłem dwa lata temu, w sto lat po tym jak Albert Einstein wymyślił fale grawitacyjne i 50 lat po tym jak usiłowano je eksperymentalnie wykryć, kiedy wreszcie to zostało zbadane. To niewątpliwie nagroda dla całego Uniwersytetu w Białymstoku i jest pewnym dowodem na to, że nasz uniwersytet jest wspaniałym miejscem do studiowania i to nie tylko fizyki.

W kategorii INWESTCJE zwyciężyła Fabryka SaMasz w Zabłudowie. Statuetkę i czek odebrał prezes zarządu firmy Antoni Stolarski: – Nie sądziłem, że w ubiegłym roku moja inwestycja okaże się jedną z największych inwestycji Białostocczyzny. Dzięki pomocy bankom powstała wspaniała fabryka na miarę XXI wieku. Dziękuję wspaniałej załodze, która liczy obecnie ok 800 osób i bez której ten sukces nie byłby możliwy.

W kategorii WYDARZENIA zwyciężyło Podlaskie Święto Chleba. Nagrodę odebrała dyrektor Muzeum Rolnictwa Dorota Łapiak: – Święto chleba to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, które odwiedza tego dnia ok. 30 tys. turystów. Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona przyznaniem nam tej nagrody. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani i oczywiście zapraszam wszystkich do nas na następną edycję naszego święta która w tym roku odbędzie się 12 sierpnia.

W kategorii KULTURA zwycięzcą okazał się Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Nagrodę odebrali: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i Jarosław Antoniuk, dyrektor teatru. – Nasze hasło promocyjne brzmi: zasmakuj w Łomży nie tylko w produktach, a od teraz można dodać, że i kulturze. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na festiwal teatralny Walizka – podkreślił prezydent Łomży.

W kategorii SPOŁECZEŃSTWO wygrała Fundacja Rodziny Czarneckich. – Dziękujemy za wyróżnienia, ale proszę pamiętać że reprezentujemy dzisiaj wszystkich tych dzięki pomocy których tutaj stoimy, jak i tych do których pomoc jest kierowana – podkreśliła w swoim przemówieniu Dominika Weronika Czarnecka.

W tym roku głosowanie internautów na Podlaską Markę Konsumentów było wyjątkowo emocjonujące. Na kandydatury oddano rekordowe 12 tys. głosów. Ostatecznie zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Nagrodę w tej kategorii wręczyła wicemarszałek Anna Naszkiewicz i marszałek Jerzy Leszczyński.

– Zespół ten powstał 60 lat temu. Ma olbrzymi wkład w rozwój kultury; zasługi i osiągnięcia zespołu są nie do przecenienia. Ten zespół to chluba naszego regionu, ocala od zapomnienia zwyczaje obrzędy, tańce i śpiew. Kształtuje postawy patriotyczne i tożsamość. Dziękujemy za to wyróżnienie – mówiła Alicja Andrulewicz dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. A towarzyszący jej na scenie Czesław Renkiwiecz, prezydent Suwałk powiedział: – Zespół pieśni i tańca to marka Suwalszczyzny, ale od dzisiaj także podlaska marka. Dziękujemy konsumentom i internautom za oddanie głosów na nasz zespół.

Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał w tym roku Zenek Martyniuk. Na scenie OiFP zaśpiewał „Oczy zielone”. Z kolei tytuły Ambasadora Podlaskiej Gospodarki wręczyli odebrali czterej czołowi przedstawiciele podlaskiej branży drzewnej i meblarskiej: Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o.; Fabryka Mebli „FORTE” S.A.; IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli; TOBO DATCZUK SP. J.

Fot. źródło: Wrota Podlasia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj