Trójka finalistów konkursu Firestone Headliners of Tomorrow to właśnie zespół Ugla, Agata Karczewska i Wojtek Szczepanik. O możliwość zagrania koncertu na Firestone Stage podczas Open’er Festival będą oni walczyć od 15 kwietnia, gdy rozpocznie się internetowe głosowanie.

Głosujący nie tylko wybiorą najlepszego ich zdaniem artystę, ale mają szansę na wygranie biletów na Open’er Festival 2018. Ugla, Agata Karczewska i Wojtek Szczepanik w pewnym sensie już są „wygrani” – nie dość, że zostali finalistami konkursu, to jeszcze mają przed sobą warsztaty z Moniką Brodką i innymi jurorami (Olga Tuszewska, Przemysław Zakrzewski, Łukasz Ziółkowski, Bartłomiej Czarkowski) oraz profesjonalną live sesję video.

Głosowanie rozpocznie się w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 12.00 i potrwa do 29 kwietnia do godz. 18.00. Wówczas na stronie konkursu – www.konkursfirestone.pl zostanie udostępniony specjalny formularz. Głosy oddawać będzie można też poprzez fanpage Firestone. 

Przypomnijmy, że Ugla to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowul – wokalistka i klarnecistka z klasycznym wykształceniem, jednocześnie poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej; laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii Wokaliści.

Zespół Ugla wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki łącząc transową energię z delikatnością. W warstwie kompozycyjnej bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów wykorzystując efekty, a formy ich utworów zawierają dozę niedookreśloności otwartą na improwizację. Tworzą harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W ich brzmieniu inspiracje muzyką ludową różnych kultur mieszają się z minimalizmem, tradycja pieśniarska z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Ugla w języku islandzkim oznacza sowę.

Zespół tworzą: Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, looper; Sebastian Świąder – skrzypce, looper; Maciej Wróbel – perkusja oraz Michał Mościcki – kontrabas.

Fot. Materiały promocyjne zespołu UGLA

Suwalczanie wśród laureatów 47. Festiwalu Fama (wideo)

Leave a Reply