Patriotycznie, familijnie, koncertowo będzie w najbliższych dniach w Suwałkach, Augustowie i w Sejnach. Jakie wydarzenia znalazły się w kalendarzu?

Więcej w kalendarium.

Majówka rozpoczyna się w Suwałkach i Sejnach już 27 kwietnia. Na pierwsze koncerty i spotkania zapraszają Rozmarino i sejneńskie „Pogranicze”.

27 kwietnia

Suwałki

Pierwszy z cyklu koncertów – pozostałe informacje w naszym kalendarzu.

Koncert Nie-Bo w Rozmarino w Suwałkach

Sejny

W Sejnach nie tylko rozmowy, ale też pokazy filmów (m.in. Beaty Hyży-Czołpińskiej) i koncerty – Maniuchy Bikont i Ksawerego Wójcińskiego. Szczegóły poniżej.

Opowieści Pogranicza: Majówka w Pograniczu w Sejnach

28 kwietnia

Suwałki

W sobotę zapraszamy na otwarcie sezonu motocyklowego i paradę motocykli pod naszym patronatem.

Rozpoczecie Suwalskiego Sezonu Motcyklowego 2018

29 kwietnia

WOSiR Szelment

Majówka w WOSiR Szelment

Suwałki

Koncert zespołu Zmiana Wachty w Rozmarino w Suwałkach

1 maja

Suwałki

SOK zaprasza we wtorek, 1 maja na koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w cyklu Filharmonia Suwałk z udziałem suwalskiej mezzosopranistki Natalii Ołów, wyjątkowo w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Koncert uświetni inaugurację Roku Jubileuszowego 350-lecia przybycia kamedułów nad Wigry. W programie utwory Giovanni Pergolessiego, Jana Sebastiana Bacha, Gulio Cacciniego, Franza Schuberta i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wieczorem warto wybrać się na plac Marii Konopnickiej, gdzie o godz. 20.00 suwalska formacja MUV zainauguruję Muzyczną Majówkę z SOK. Grają razem od dwóch lat, w ubiegłym roku otrzymali specjalną nagrodą za gitarę i wokal od Marka Piekarczyka podczas białostockich Rockowań. Zespół sprawnie porusza się zarówno w funky, jazzie, rocku, jak i disco, czy reggae, tworząc własny, niepowtarzalny styl. W kolejnych dniach zagrają: Chorzy i Dino Jazz Band.

Muzyczna Majówka z SOK w Suwałkach

Augustów

Zbliża się majówka w Augustowie. Będzie koncert Pauliny Przybysz

3 maja

Suwałki

Majówka Rodzinna w Suwałkach

Uroczystości patriotyczne związane z obchodami 227. rocznicy uchwalenia konstytucji majowej z 1791 roku rozpoczną się mszą świętą na placu przy konkatedrze pw. św. Aleksandra o godz. 10.30. Kolejne punkty programu to wystąpienia okolicznościowe pod Dębem Wolności w parku Konstytucji 3 Maja i koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Kierejszy z udziałem mażoretek z SOK. Po uroczystościach patriotycznych uczestnicy obchodów będą mogli zapozować do wspólnego zdjęcia wykonanego dronem i wziąć udział w rodzinnej majówce z licznymi atrakcjami. W programie między innymi koncert zespołu Ocean Życia, a także wspólne wykonanie poloneza, który poprowadzą tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, zdobywcy tegorocznej Podlaskiej Marki Konsumentów. Równie interesująco zapowiada się trzeciomajowy wieczór. Oprócz koncertu na placu Marii Konopnickiej, w konkatedrze pw. św. Aleksandra usłyszymy i zobaczymy sopranistkę Marlenę Borowską w I koncercie kameralnym „Intende Voci” z towarzyszeniem Zbigniewa Stępniaka (bas) i Dalii Jatautaite (organy). Prowadzenie Koncertu – Ewa Stąpór.

I Koncert kameralny Intende Voci w Suwałkach

Augustów

3 maja o godz. 19.00 w Augustowie wystąpi Paulina Przybysz.

Koncert Pauliny Przybysz w Augustowie

4 maja

Suwałki

Jam session w Rozmarino w Suwałkach

5-6 maja

Suwałki

W naszym konkursie można wygrać bony do food trucków. Więcej informacji w artykule na stronie głównej portalu.

II Festiwal Smaków Food Trucków w Suwałkach

6 maja

Folwark Hutta koło Suwałk

IV Grand Prix Kierunek Ultra 2018 – czwarty z cyklu biegów na terenie Wigierskiego Parku Narodowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj