Kilkudziesięciu największych pracodawców w regionie, agencje pracy tymczasowej, urzędy pracy i instytucje oferujące kursy zawodowe prezentowały swoje oferty dziś w patio Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Targi skierowane były do uczniów i studentów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci już podczas wydarzenia mogli zapoznać się z ofertą pracy w wielu branżach: budowlanej, drzewnej, meblarskiej, metalowej, spożywczej, ubezpieczeniowej oraz bankowej.

Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach:

Paulina Jurska, specjalista ds. rekrutacji w British American Tobacco potwierdza, że firma z Augustowa przyjechała do suwalskiej PWSZ z konkretną ofertą.

– Poszukujemy pracowników fizycznych i technicznych, elektroników, mechatroników, automatyków, również osób do laboratoriów. Każdemu pracownikowi firma wytycza indywidualną ścieżkę rozwoju; nie chcemy, aby pracownicy na jednym stanowisku pracowali przez długi czas. Naszym pracownikom zapewniamy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne; mamy też specjalną ofertę dla studentów – płatny letni program stażowy w 9 działach firmy w okresie od lipca do września; mogą do nas aplikować również studenci zaoczni – dodaje Paulina Jurska.

Tomasz Szyszko z Reso Europa Service, prezentując aktualne oferty pracy, podkreślał, że praca w Reso wiąże się z wieloma atrakcyjnymi dodatkami, m.in.: karnetami sportowymi, pracowniczym programem emerytalnym, dodatkiem stażowym w wysokości 3 proc. za każdy przepracowany rok, ubezpieczeniem, bezpłatną obsługą w prywatnych gabinetach lekarskich na terenie całej Polski.

– Reso to również świetna atmosfera pracy; to też firma, w której średnia wieku wynosi 32 lata – zaznaczył Tomasz Szyszko, dodając, że wybrani w procesie rekrutacji młodzi ludzie, dopiero rozpoczynający karierę zawodową, mogą liczyć na umowę o pracę. – Poszukujemy w tym momencie analityków systemowych, programistów, referentów ds. marketingu – podkreślił T. Szyszko.

Eliza Sawko, oficer prasowy KMP w Suwałkach zachęcała do wstąpienia do policji.

– Nie ukrywam, że nie jest się do nas łatwo dostać. W naszych szeregach są osoby wybrane. Proces rekrutacji jest dosyć trudny i skomplikowany, ale można go przejść i pracować później w stabilnej firmie. Szczegóły można naleźć na stronie internetowej policji, w zakładce praca. Tam też można sprawdzić, jakie dokumenty należy złożyć i dokąd należy je dostarczyć. Po weryfikacji dokumentów kandydat przechodzi kurs podstawowy, ale zanim to nastąpi, taka osoba musi przejść testy psychologiczne, szereg badań specjalistycznych, jest też test wiedzy, test sprawności fizycznej, badanie psychiatryczne – tłumaczyła asp. szt. Eliza Sawko.

Organizatorem targów pracy była suwalska PWSZ, a współorganizatorami: Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku OT w Suwałkach, Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach, oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Suwałk oraz Starosta Suwalski.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Ważny jest tutaj kierunek kształcenia, bo ma on kolosalny wpływ na pracę, na to jak absolwent odnajdzie się na rynku pracy. Zerknijcie na http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-ksztalcenia/studia-i-stopnia , jest tam wiele kierunków o ciekawych specjalizacjach. Dawniej nikt nie pomyślałby o studiowaniu na przykład sił zbrojnych RP i systemu bezpieczeństwa państwa. To nowy kierunek, ale jakie niesamowite daje możliwości. Jest tam tez wiele innych propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj