Reklama

Uczniowie i studenci pojadą autobusem za darmo?

Data:

- Reklama -

To jeden z pomysłów na Suwalską Kartę Mieszkańca. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał właśnie projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie, który pod obrady radnych trafi jeszcze w kwietniu. Projekt zawiera m.in. zapis o całkowitym zwolnieniu dzieci i studentów z opłat za przejazdy komunikacji miejskiej w oparciu o imienne bilety okresowe.

Z propozycją zwolnienia dzieci i młodzieży z opłat za przejazdy komunikacją miejską wyszli w ramach konsultacji społecznych radni z Klubu „Łączą nas Suwałki”.

– To nie wszystkie zmiany wprowadzone do ostatecznej wersji projektu uchwały. Powód do zadowolenia mają też seniorzy i osoby niepełnosprawne. Organizacje skupiające te środowiska zgłosiły swoje uwagi, które zostały uwzględnione – informuje Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Suwałk.

– Ci pierwsi, wchodząc w posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca, będą mogli skorzystać z 50% zniżki na zakup biletów wstępu do aquaparku. Także do 50% została zwiększona zniżka dla osób niepełnosprawnych na zakup biletów na wybrane wydarzenia organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury. Taka sama zniżka będzie obowiązywała dzieci i studentów – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Projekt Uchwały przewiduje także, że bezpłatne będą szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia. Posiadacze „zwykłej” Suwalskiej Karty Mieszkańca będą mogli z 50% zniżką zakupić bilety do Muzeum Okręgowego w Suwałkach – dodaje prezydent.

Suwalska Karta Mieszkańca zacznie funkcjonować od września tego roku. Teraz pochylą się nad nią radni. O tym, czym jest Suwalska Karta Mieszkańca i jakie zniżki powinna obejmować więcej informacji w artykułach poniżej:

Mieszkasz w Suwałkach i tu płacisz podatki? Skorzystaj z ulg (audio)

O niepełnosprawności i Suwalskiej Karcie Mieszkańca (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowe autobusy na CNG nadal stoją. Winna biurokracja (audio)

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy procedury opóźniają realizację...

Suwalska Karta Mieszkańca ma być elektroniczna

O ile miastu uda się znaleźć wykonawcę elektronicznego systemu,...

Zmiany w Suwalskiej Karcie Mieszkańca

Suwalscy radni jednogłośnie przyjęli zmiany w programie „Suwalska Karta...